HABER /  GÜNCEL

Jandarma'da büyük operasyon! 52 astsubaya gözaltı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Jandarma Genel Komutanlığı'nda yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında 52 astsubay hakkında gözaltı kararı verdi. İzmir'de ise 176 kişi gözaltı kararı çıktı.

FETÖ operasyonların son dakika gelişmeler yaşanıyor. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Jandarma Genel Komutanlığı'nda yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında 52 astsubay hakkında gözaltı kararı verdi. İzmir'de ise 176 kişi gözaltı kararı çıktı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, “Jandarma Genel Komutanlığı bünyesindeki asker şahıslardan FETÖ'nün mahrem imamlar ile örgüt mensubu askerler arasında iletişim yöntemi olarak kullandığı, ankesörlü telefonlar ile kontörlü, büfe telefonlarından periyodik ve ardışık arama sistemiyle haberleştikleri ve daha önce yapılan operasyonlarda etkin pişmanlıktan yararlananların ifadeleri ve teşhisleri ile FETÖ terör örgütü ile irtibatları tespit edilen 52 astsubay hakkında 18.02.2019 tarihinden itibaren gözaltı kararı verilmiştir.

Gözaltına alınan şüphelilerin tamamı muvazzaf asker olup aktif görevdedir. Gözaltı işlemleri Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce devam etmektedir” denildi.

İZMİR'DE 176 GÖZALTI KARARI: İzmir'de aralarında FETÖ'nün mahrem imamları, askerler ve kamuya sızan kripto örgüt üyelerinin de bulunduğu 176 kişi için gözaltı kararı verildi.

ÖNCEKİ HABERLER
Gelinim Mutfakta Bircan nereli Dilek kaynana kimdir
İşte İbrahim Üzülmez'in yeni takımı
50 Cent'i vurma talimatı soruşturuluyor
65 yaş aylığı ödemesi şubat ayında kimler yaşlılık maaşı aldı?
İzmir'de CHP'li Belediye Başkanı Tayfur Çiçek DSP'den adaylığını açıkladı
2300 yılından geldim deyip anlattı bakın hangi kehanetlerde bulundu
Yorumlar