BIST 1.565
DOLAR 7,45
EURO 9,05
ALTIN 440,28
HABER /  DÜNYA

İtalya'dan çirkin Türkiye açıklaması!

Almanya ve Hollanda'nın ardından Türkiye'ye yönelik bir çirkin açıklama da İtalyan sağcı lider Matteo Salvini'den geldi.

Abone ol

Avrupa'daki anlamsız Türk karşıtlığı çirkin bir kampanyaya dönüştü. Hollanda ve Almanya'nın ardından bu kez de İtalya'nın sağcı lideri Matteo Salvini'den açıklama geldi. Salvini, sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada, 'Türk bakanlar İtalya'ya hoş gelmezler' dedi.

İtalya'nın sağcı "Kuzey Ligi" lideri Matteo Salvini, sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Hollanda'ya 'Nazi' ve 'Faşist' diyerek saldırıp, 'Allah büyüktür' diye bağırması, herkes için tehdit içeriyor" görüşünü dile getirdi. Salvini, "Türk bakanlar İtalya'ya hoş gelmezler. Türkiye Avrupa değildir ve hiçbir zaman olmayacaktır" ifadesini kullandı.

Matteo Salvini'nin açıklamaları şöyle:

"Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Hollanda'ya 'Nazi' ve 'Faşist' diyerek saldırıp, 'Allah büyüktür' diye 'bağırması' herkes için tehdit içeriyor. Aynı zamanda, Avrupa Birliği aynı Türk rejimine milyarlarca dolar doldurmaya devam ediyor: Ayıp! Türk bakanlar İtalya'ya hoş gelmezler. Türkiye Avrupa değildir ve hiçbir zaman olmayacaktır."

ÖNCEKİ HABERLER
YGS’ye geciken öğrenciler için telafi sınavı olacak mı?
Meteoroloji İstanbulluları uyardı! Dikkatli olun
Türkiye'ye o ülkeden sürpriz destek!
Geri döndü bu fotoğraf az önce çekildi
Bahçeli Hollanda'ya fena saydırdı
Kısmetse Olur Şehmus Yücel kimdir Emine anne ile...
Meclis Başkanı Hollanda'yı bakın neye benzetti
Türkiye'nin özür talebine Hollanda Başbakanı'ndan küstah yanıt!
Merkel'den Hollanda'ya destek açıklaması
Hedef Türkiye'yi NATO'dan attırmak mı?
Yorumlar 13 yorum