HABER /  GÜNCEL

İtalya'dan bir skandal daha! 20 asker daha gönderdi

Suriye’nin Deyrizor ilinde DEAŞ'a karşı YPG/PKK'yı destekleme gerekçesiyle gönderilen İtalyan askerlerinin bölgedeki faaliyetleri sürüyor.

AA'nın Deyrizor'daki güvenilir yerel kaynaklardan aldığı bilgiye göre, Irak sınırındaki Deyrizor'da İtalyan askerlerinin terör örgütü YPG/PKK ile ortak faaliyetleri artıyor.

Kaynaklar, İtalyan ordusunun, dün akşam saatlerinde örgütün işgalindeki Haseke ili üzerinden Deyrizor'a 20 asker daha gönderdiğini bildirdi.

Suriye'de terör örgütü DEAŞ karşıtı uluslararası koalisyon bünyesinde varlık gösteren ve sayıları tam olarak bilinmeyen İtalyan askerleri, Deyrizor'un Ömer petrol sahasındaki ABD üssüne konuşlandı.

İtalyan ordusu, DEAŞ'a karşı operasyonlarda ABD ve Fransa askerlerine destek vermek için bu ay başında Suriye'ye asker göndermişti.

İtalyan askerleri şimdilik çatışmalara doğrudan katılmıyor.

DEAŞ, Irak sınırında Haseke ve Deyrizor illeri içinde kuşatmada kalan birbirinden kopuk iki farklı bölgede varlık gösteriyor.

YPG/PKK, mayıs başında ABD ve Fransa'nın desteğiyle buradaki DEAŞ unsurlarına karşı operasyonu yeniden başlatmıştı.

Deyrizor operasyonunun ilk aşaması geçen sene eylül ayında başlamış, kent merkezinin kuzeyi SDG ismini kullanan YPG/PKK'nın işgaline girmişti.

ÖNCEKİ HABERLER
27. dönem 2018 Bayburt Milletvekilleri Bayburt Seçim Sonucu
Trabzon 2018 seçim sonuçları 27.dönem Trabzon Milletvekilleri
Adıyaman Cumhurbaşkanlığı seçim sonucu 2018 Adıyaman sonuçları
TSK Münbiç'te dördüncü devriye görevini de tamamladı...
2018 Rize Seçim Sonuçları Rize Milletvekilleri 27. dönem
2020 Kurban Bayramı tarihi ne zaman başlangıç tarihi
Yorumlar 1 yorum