BIST 10.471
DOLAR 32,70
EURO 35,08
ALTIN 2.449,35
HABER /  GÜNCEL

İstanbul'un göbeğinde silahlı soygun dehşeti!

İstanbul Şişli'de silahlı soygun dehşeti yaşandı. Bir markete giren silahlı şahıslar 10 bin TL'yi alarak kayıplara karıştı.

Abone ol

ŞİŞLİ'de bir markete gelen silahlı ve kasklı 2 kişi,  market görevlilerini tehdit ederek kasada bulunan yaklaşık 10 bin lirayı alarak kaçtı. Polis soyguncuları yakalamak için çalışma başlattı. Marketin soyulma anı ise güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.

Olay, Şişli Paşa Mahallesi Hasret Caddesi üzerinde saat 09.30 sıralarında meydana geldi. Bir  motosiklet ile markete gelen silahlı ve kasklı iki soyguncu, market görevlilerini tabanca ile tehdit etti.Bir soyguncu market çalışanına silah doğrultarak kasa bölümüne götürdü. Silah zoruyla kasayı açtıran soyguncular, kasadaki yaklaşık 10 bin lirayı  alarak motosiklet ile  kaçtı. Görevlilerin ihbarıyla olay yerine polis ekipleri sevk edildi. Güvenlik kamera kayıtlarını inceleyen ekipler, kaçan soyguncuları yakalamak için çalışma başlattı.

SOYGUNCULAR KAMERADA

Motosiklet ile markete gelen iki kişi güvenlik kameraları tarafından kaydedildi. Görüntülerde iki kişinin motosiklet ile markete gelmesi başlarındaki motosiklet kaskı ile markete girmeleri görülüyor. Bir kişi kasada beklerken diğer soyguncu market görevlisine silah doğrultarak kasa bölümüne götürüyor. Kasayı açtıran soyguncu yaklaşık 10 bin lirayı alarak kayıplara karıştı.

MÜŞTERİLER ORTADA KALDI

Markette yaşanan soygunda, alışveriş yapan müşteriler  önce ne olduğunu anlamadı. Silahlı bir kişinin olduğunu gören kadın müşteri elini kaldırarak "durun" işareti yaptı.Daha sonra çocuğuna sarılarak onu korumaya çalıştı..Polis soyguncuları yakalamak için çalışma başlattı.