BIST 1.061
DOLAR 7,29
EURO 8,53
ALTIN 477,15
HABER /  GÜNCEL

İstanbul'da trafik ışıkları böyle olacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, trafikte güvenliği arttırmak için yeni sistemler geliştirmeye devam ediyor

Abone ol

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından geliştirilen yeni sinyalizasyon sistemi ile trafik ışıklarının direkleri de aynı renkte yanacak. Vatan Caddesi'nde test edilmeye başlanan sistem, kent genelinde 5 bin 827 trafik direğine takılacak.

screen-shot-2013-01-16-at-11.13.18-am.png

Trafik sinyalizasyon sisteminde yenileme çalışmaları başlatan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yeni sistemler geliştirerek trafikte güvenliği hedefliyor. Bu amaçla Büyükşehir Belediyesi, LED ışıklı sinyalizasyon sistemi geliştirdi. Sisteme göre trafik ışıklarının direkleri de aynı renkte yanarak sürücüleri uyaracak. Vatan Caddesi'nde test edilmeye başlanan sistemde yerli üretim LED aydınlatma kullanılacak.

screen-shot-2013-01-16-at-11.13.34-am.png

Trafikte güvenliği artırmak istediklerinin belirten İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, “Yeni sistem, eskisine oranla çok daha uzaktan fark edilebiliyor. Böylece sürücü ve yayaların yanlış ışıkta geçme ihtimali de ortadan kalkıyor. Yerli üretim olan LED’ler, düşük güçte çalışıp uzun ömürlü olacak. Klasik aydınlatmalar gibi ortama ısı ve radyasyon yaymayan LED’ler, İstanbul genelinde 5 bin 827 trafik direğine takılacak. LED aydınlatmalarla yüzde 80 oranında enerji tasarrufu sağlanması planlanıyor.” açıklamasında bulundu.

screen-shot-2013-01-16-at-11.13.24-am.png

ÖNCEKİ HABERLER
Türk'e göre infazı hangi ülke yaptı?
Kayak ve snowboard il birinciliği yarışı
Gültan Kışanak'a yakışmadı tepkisi
Ankara'da emekli zirvesi!
Hülya Avşar'a kürk tepkisi
ATA AÖF yaz okulu ders seçimi ders ekle/sil ekranı giriş
Yorumlar