BIST 5.389
DOLAR 22,76
EURO 24,42
ALTIN 1.437,71
HABER /  GÜNCEL

İstanbul'da güpegündüz banka soygunu!

İstanbul Şişli'de son dakikabanka soygunu yaptılar! Soyguncular bankadan 229 bin TL ile bir miktar döviz aldı.

Abone ol

İstanbul Şişli'de güpegündüz bir banka şubesine hırsızlık için gelen silahlı kişi, güvenlik görevlisini etkisiz hale getirdi ve Şişli Sıracevizler Caddesi üzerinde bulunan bankadan 229 bin TL ile bir miktar döviz aldı.

Taksi ile kaçmaya çalışan soyguncu Dolapdere trafik ışıklarında Yunus ekipleri tarafından yakalandı.

GÜVENLİK GÖREVLİSİNİ ETKİSİZ HALE GETİRDİ

Saat 14.00 sıralarında gerçekleşen soygunda, bankaya gelen Osman A., bankanın güvenlik görevlisini silah tehditiyle etkisiz hale getirerek görevlinin silahını aldı. Silahını banko görevlisine doğrultan soyguncu paraların yanında getirdiği çantaya doldurulmasını istedi. Görevlinin çantaya doldurduğu 229 bin TL ile bir miktar dövizi alan soyguncu koşarak kaçtı. Kaçan soyguncu yol üzerinde elindeki silahı boş araziye attıktan sonra taksiye binerek kaçtı.

hirsiz-istanbul.jpg 

DOLAPDEREDE YAKALANDI

Olayın polise bildirilmesi ile soyguncunun muhtemel kaçış noktaları polis tarafından tutuldu. Plakası belirlenen taksi ekiplere anons geçilerek soyguncunun yakalanması için çalışma başlatıldı. Dolapdere trafik ışıklarında fark edilen taksi, yunus ekipleri tarafından durduruldu. Soyguncu yanındaki silahı ve paralarla yakalandı. Yakalanan soyguncu gözaltına alınarak Feriköy Polis Merkezi'ne götürüldü. Banka personeli iki kişi polis tarafından ifadesi alınmak ve yüzleştirme yapılması için Feriköy Polis Merkezine götürüldü. Soygunun gerçekleştiği yere gelen Olay Yeri İnceleme ekipleri bankada incelemelerine devam ediyor.

banka-soygun.jpg