HABER /  GÜNCEL

İstanbul'da bayram trafiğine dronelu önlem!

İSTANBUL Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, trafik önlemlerini en üst seviyeye çıkardı. İstanbul'da 500 trafik ekibi yoğunluğu kontrol etmek görevlendirilirken, havadan da 2 drone ve 1 helikopter uçuruldu.

İSTANBUL Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul'da Kurban Bayramı öncesi olası trafik yoğunluğunu kontrol etmek için yollarda 500 ekip görevlendirirken, havadan da denetime başladı.

Beşiktaş'tan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü katılımı ile Çamlıca Turnikelerde 2 Drone kullanılmaya başlandı. Biri İstanbul Büyükşehir Belediyesine ait 2 droneun üzerindeki kameranın 2 kilometredeki aracı bile yakın plandan görüntülediği bildirildi.

Başta emniyet şeridi ihlali olmak üzere kural hataları dronelardaki kameralar tarafından çekilecek, görüntüleri izleyen yerdeki trafik ekibi de aracı durdurarak gerekli cezai işlemi yapacak.

Droneların dışında TEM ve E-5 ile yoğunluğun olduğu noktalarda polis helikopteri ile de denetim yapılacak. Polis helikopteri sabah 08.00-10.00 arası, akşam da 16.00-18.00 arası görev yapacak.

Dronelar ve helikopterin bayram sonrası yoğunlukla mücadele için kullanılmaya devam edeceği belirtildi. 

ÖNCEKİ HABERLER
İsrail'i böyle uyardı: Patlama noktasına gelirse...
Bir haftada 450 yabancı uyruklu yakalandı
Sakarya'da trafik kazası: 1 ölü 2 yaralı
İstanbul Emniyeti'nde yeni atamalar belli oldu
Fırtına hayatı felç etti: Tüm uçuşlar pazara kadar iptal!
Okul tatil günleri MEB 2020 2. ara tatil ne zaman?
Yorumlar 2 yorum