BIST 8.026
DOLAR 28,90
EURO 31,46
ALTIN 1.924,11
POLİTİKA

İstanbul sonuçlarını AA niye güncellemiyor? İmamoğlu'ndan açıklama

Seçimleri Binali Yıldırım'ın önünde getirdiği neredeyse kesinleştiğini iddia eden Ekrem İmamoğlu, Anadolu Ajansı ve YSK çalışanlarının seslendi: "Yarın çocuklarınızın yüzüne bakamazsınız... "

Seçim sonuçlarını yayınlayan Anadolu Ajansı saat 23.30'den sonra İstanbul verilerini güncellemeyince eleştiri konusu oldu.

İmamoğlu saat 00:20'da yaptığı açıklamada şunları söyledi:
-“Şuan itibari ile Anadolu Ajansı'nın açıklama yapmadığı süre tam bir saati buldu. Tam bir saattir Anadolu Ajansı açıklama yapmamakla direnç gösteriyor. Ve tekrar uyarıyorum Anadolu Ajansı'nın yetkililerini uyarıyorum. Bu Cumhuriyet tarihimizin en eğerli bilgi alma kurumunu uyarıyorum. Orada çalışanları uyarıyorum. Yarın bu toplumun yüzüne bakamazsınız. Yüzünüz kızarır hesap vermezsiniz. Uyarıyorum lütfen tarihinize yakışan bir şekilde davranın. Bu topluma olan sorumluluğunuzu yerine getirin. Sizden isteğim lütfen süreci bir an önce toparlayın. Lütfen AA vazifesini yerine getirsin. Toplumun vicdanına adaletine hesap veremezsiniz. Bu şehrin 16 milyon insanına, çocuklarının geleceğine hesap veremezsiniz. Kazandığımı biliyorum ama bu benim devlet adamlığıma yakışmadığı için henüz açıklama yapmıyorum. Lütfen gereğini yapın”.

Anadolu Ajansı ne diyor?

Sitene Ekle
Etiketler