BIST 8.242
DOLAR 27,33
EURO 28,88
ALTIN 1.669,09
HABER /  GÜNCEL

İstanbul hava durumu kar yağışı yarın donduracak!

İSTANBUL hava durumu kar yağışı meteoroloji en son tahminlere göre yarın hava bugünden daha soğuk olacak. İstanbul kar yağışı yarın gece saatlerine kadar etkisini sürdürecek.

Abone ol

İSTANBUL kar yağışı ve hava durumu tahminleri son dakika gelişmelerini sizler için derledik.

Meteoroloji en son İstanbul  hava durumu tahminlerine göre kar yağışı yarın gece saatlerine kadar etkisini sürdürecek. Bugün beklenen en düşük sıcaklık 1 derece olacak. Ancak yarın İstanbul'da hava sıcaklıkları eksi değerlere inecek. 

İstanbul'da yarın beklenen en düşük sıcaklık -1 en yüksek sıcaklık ise 2 derece olacak. Çarşamba günü kar yağışı duracak güneş yüzünü gösterecek ama sıcaklık değerleri daha da düşecek. Çarşamba günü İstanbul'da sıcaklığın -3 dereceye kadar inmesi bekleniyor.

istanbul hava durumu kar yağışı son dakika tahminleri meteoroloji yarın daha soguk olacak

İSTANBUL KAR YAĞIŞI DÜN GECEDEN BERİ ETKİLİ

İstanbul'da beklenen kar yağışı dün akşam saatlerinde başladı.

İki hafta aradan sonra Marmara Bölgesi yeniden kar yağışının etkisi altında. Dün öğle saatlerinde yağmur şeklinde başlayan yağış, akşam saatlerinde karla karışık yağmur şeklinde görüldü

Karla karışık yağmur, İlerleyen saatlerde yerini kar yağışına bıraktı.

Balkanlar üzerinden gelen kar yağışının gece saatlerinden itibaren etkisini artırması bekleniyor. 

İSTANBUL KAR YAĞIŞI OKULLAR TATİL

Valilik tarafından yapılan açıklamada yaşanabilecek olumsuzluklara karşı okulların tatil edildiği duyuruldu.

istanbul hava durumu yarın kar yağışı donduracak meteoroloji son dakika tahminleri

BELEDİYE ALARMDA

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), kentte bu geceden itibaren yoğun kar yağışı beklendiği için alarm durumuna geçti.

İSTANBUL KAR YAĞIŞI ÖNLEMLERİ

Büyükşehir Belediyesi'nin, şehir hayatının normal seyrinde devam etmesi için tüm önlemleri aldığı ve AKOM'un ilgili tüm birimlerin katılımıyla alarm durumuna geçtiği kaydedilen açıklamada, yol bakım ve altyapı koordinasyon, itfaiye, zabıta, sağlık ve sosyal hizmetler, park bahçe, yeşil alanlar, destek hizmetleri daire başkanlıkları, İETT, İSKİ, atık yönetimi, trafik, kırsal hizmetler destek, veteriner hizmetleri müdürlükleri, Beyaz Masa, İSFALT, İGDAŞ, İSBAK, Şehir Hatları, Ulaşım AŞ, İl Emniyet Müdürlüğü, Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü, BEDAŞ, AYEDAŞ ve sorumlu müdürlerin AKOM yönetim masasında 24 saat esasına göre görev yapacağı aktarıldı.

istanbul kar yağışı yol durumu

İSTANBUL KAR YAĞIŞI YOL DURUMU EK SEFERLER LİSTESİ

Belediyenin karla mücadele çalışmaları kapsamında bin 114 araç ve iş makinesi, 5 bin 450 personelle 4 bin kilometre yol ağında olumsuzluklara karşı vardiyalı görev yapacağı ifade edilen açıklamada, şöyle denildi:

"Tüm araçlar, araç takip sistemiyle anlık olarak AKOM'da takip edilecek. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın talimatlarıyla köylerde oluşturulan 'traktör kar kürüme ekipleri' muhtarların sorumluluğunda kendi yollarını açmak için görev yapacak. 52 kilometre uzunluğundaki metrobüs yolu 32 araçla sürekli ulaşıma açık tutulacak. İETT, pazartesi günü için ek otobüs seferleri koydu. Metro seferleri ise sıklaştırılacak. Buzlanma erken uyarı sistemiyle ani hava soğumaları ve buzlanma durumları önceden tespit edilerek ilgili birimler uyarılacak."