BIST 10.471
DOLAR 32,77
EURO 35,09
ALTIN 2.457,99
HABER /  GÜNCEL

İstanbul Fatih'de rehine krizi ailesini tehdit etti

İSTANBUL Fatih'te bir kişinin aynı evde yaşadığı ailesini silahla tehdit ettiği ve evden çıkmalarına izin vermediği bildiriliyor...

Abone ol

İSTANBUL'un Fatih ilçesi Silivrikapı semtinde bir genç, aynı evde yaşadığı 2 kardeşini pompalı tüfekle rehin aldı.

MİLLİ PİYANGO YILBAŞI ÖZEL ÇEKİLİŞİ

Genci silahı bırakması için ikna etmeye çalışan polis ekipleri, sokağı trafiğe kapattı. Olayın yaşandığı apartmanın hemen karşısında ise çocukların oyun oynaması dikkat çekti.

Silivrikapı Mahallesi, Alay İmam Sokak üzerinde bulunan bir binanın birinci katında oturan 29 yaşındaki Selahattin D., aynı evde yaşadığı kardeşleriyle henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı tartıştı. Tartışmanın büyümesi üzerine Selahattin D., pompalı tüfekle evde bulunan iki kardeşini rehin aldı. Evdeki babaları da evden çıkarak durumu polise bildirdi.

BİNANIN KARŞISINDA ÇOCUKLAR OYUN OYNUYOR

Olay yerine gelen ekipler sokağı trafiğe kapattı. Olay yerine ambulans ekipleri de sevk edilerek burada hazırda bekletildi.

Öte yandan, olayın meydana geldiği apartmanın hemen karşısındaki parkta çocukların oyun oynaması dikkat çekti. 

'UYUŞTURUCU MADDE KULLANIYOR' İDDİASI

Haberi alır almaz binanın önüne gelen Selahattin D.'nin amcası Servet D., yeğenin uyuşturucu madde kullandığını, daha önce de bu nedenle tedavi gördüğünü söyledi.

Bekar olan Selahattin D.'nin işsiz olduğu ve bir süre önce cezaevinden çıktığı öğrenildi. Polisin  Selahattin D.'yi ikna etme çalışmaları sürüyor.