BIST 1.483
DOLAR 7,17
EURO 8,73
ALTIN 415,60
HABER /  GÜNCEL

İstanbul Büyükşehir'den müjde! 32 hatta ücretsiz olacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), toplu ulaşımı yaygınlaştırmak amacıyla otobüs ve metrolar arasında ücretsiz aktarma imkanı sağlayan besleme hatları kademeli olarak devreye aldı.

Abone ol

Kent genelinde 32 hatta, ücretsiz aktarmalı ulaşım hizmeti veriliyor. Bu uygulamayla mevcut ve planlanan ulaşım projeleri kapsamında otobüs ve diğer ulaşım modları arasındaki tam entegrasyonun sağlanabilmesi hedefleniyor.

"Besleme hatları" olarak değerlendirilen ücretsiz aktarma hizmeti; yolcu davranışları, yolculuk talepleri, sahada yapılan gözlemler, raylı sistem ve etkileşimindeki mevcut ve yeni açılan hatların analizi yapılarak belirlendi.

Besleme hatların aktarmasız yolculukları için tek biletli ücret tarifesi geçerli olmakla birlikte, bu hatlar ile diğer ulaşım modu (raylı sistem / deniz yolu) arasında yapılan aktarmalar ücretsiz olarak tarifelendirildi.

Örneğin Pendik ilçesi Kavakpınar-Tavşantepe Metrosu kullanacak bir yolcu, KM2 otobüs hattını kullandığında, istanbulkartında sadece bir yerde kendisinden ücret alıyor. KM2 hattındaki bir otobüse bildiğinde ücret ödeyen vatandaş, metro hattı kullandığında kendisinden her hangi bir ücret alınmıyor. Yine aynı şekilde bu hatlarla entegre olan M4 metrosunda da yolculuk yapabiliyor. Benzer durum, 32 hat ve bunlarla bağlantılı entegre diğer ulaşım alternatifleri içinde geçerli.

ÖNCEKİ HABERLER
Polis halktan yardım istedi: Her yerde aranıyor!
Grip diye gitti kafatasında 'kaçak' çıktı
Sıla dayak olayından sonra konuştu! Ahmet Kural'ı bombaladı
Ahmet Kural kimdir aslen nereli babasının mesleğine bakın!
Sıla'nın dayak görüntüleri ifşa oldu Ahmet Kural yapmış!
PFDK'dan 7 Süper Lig ekibine ceza
Türk ve ABD zırhlıları Münbiç'te ortak devriyeye başladı!
Ahmet Kural Sıla'yı dövdü mü parmak kırma olayı neydi?
Öksüz'ü serbest bırakan hakimler ihraç edildi Sürpriz ise Sarıkaya oldu
Yeni sigara paketleri işte böyle olacak bakmak bile mide bulandırır
Yorumlar