BIST 9.717
DOLAR 32,54
EURO 34,88
ALTIN 2.425,79
HABER /  GÜNCEL

İstanbul büyük yoğunluk yaşadı

Kurban Bayramı ve yılbaşı arifesinde İstanbul'da alışveriş merkezleri ve caddelerde yoğunluk yaşandı.

Abone ol

Kurban Bayramı ve yılbaşı için alışveriş yapmak isteyen vatandaşlar, kentte erken saatlerden itibaren hareketliliğe neden oldu. Büyük alışveriş merkezleri gün boyu vatandaşların akınına uğradı.

 Kimi vatandaşlar bayram için kendilerine ve çocuklarına yeni kıyafetler alırken, kimileri de yılbaşı dolayısıyla sevdiklerine hediye alma telaşına düştü. Özellikle hediyelik eşya satan dükkanların çok kalabalık olduğu gözlendi.

Ayrıca, alışveriş merkezlerinin süpermarketleri de Kurban Bayramı ve yılbaşı hareketliliğinden nasibini aldı. Market alışverişi yapanlar, market arabalarını çeşitli yiyecek, içecek ve mezelerle doldurdu.

ŞEHİTLİK VE MEZARLIK ZİYARETLERİ

Öte yandan, Kurban Bayramı öncesinde bazı vatandaşlar da şehitlik ve mezarlıklara giderek, yakınlarının kabirlerini ziyaret ettiler.

 Edirnekapı Şehitliğine sabah saatlerinden itibaren gelmeye başlayan şehit yakınları, temizledikleri kabirleri çiçeklerle süsleyerek, Kuran-ı Kerim ve dua okudular.

 Kent genelindeki diğer mezarlıklara da günün erken saatlerinden itibaren gelmeye başlayan vatandaşlar, yakınlarının kabirlerinin temizliğini yaptıktan sonra dua ettiler.