HABER /  DÜNYA

İsrail'den şaşırtan açıklama: Türkiye olmazsa olmaz!

İsrail Enerji Bakanı Yuval Steinitz Yunan gazetesine verdiği röportajda Türkiye'yle ilgili şaşırtan açıklamalarda bulundu.

İsrail Enerji Bakanı, çıkardıkları doğalgazın Avrupa'ya pazarlanması için Türkiye ile ilişkilerin eskisi gibi olması gerektiğini söyledi.

İsrail Enerji Bakanı Yuval Steinitz; İsrail, Kıbrıs ve Mısır deniz bölgesinden çıkarılacak doğalgazın Türkiye üzerinden Avrupa'ya satılması için Türkiye-İsrail ilişkilerinin iyileşmesi gerektiğini söyledi.

DOĞALGAZ MİKTARI TAHMİNLERİMİZİN ÜSTÜNDE

Steinitz, bir Yunan gazetesine verdiği demeçte ''Denizlerimizden çıkacak doğalgaz miktarının, tahminlerimizden çok daha fazla olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle önümüzdeki dönemde İsrail'in münhasır deniz bölgesinde yeni aramalara başlayacağız'' dedi. 

''GAZIN AVRUPA'YA ULAŞMASI İÇİN İLİŞKİLER ESKİSİ GİBİ OLMALI''

''Aynı şey Kaçıklarında bulunan doğalgaz yatakları için de geçerli''  ifadesini kullanan İsrailli bakan, şöyle devam etti:''Bu gazın Türkiye üzerinden Yunanistan'a ve Avrupa ülkelerine  ulaşması için ilk önce İsrail ile olan ilişkileri eskisi gibi iyileşmeli Türkiye olmazsa olmaz.''

Kıbrıs Rum lideri Nikos Anastasiadis ise Kıbrıs ve İsrail gazının Türkiye üzerinden Avrupa'ya ulaşması için Kıbrıs sorununun çözümünü şart gösteriyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Öğretmen atamaları 2016 Şubat MEB 41. şık uyarısı
Türkiye'de deprem en çok bu saatlerde oluyor
Rusya ve Türkiye'yi ABD mi karıştırdı?
Survivor Semih Öztürk kimdir? Mastürbasyon görüntüsü
İsrail'den bu kez güzel haber! 30 bin Filistinli...
Mucize Doktor'da Ferman'ın kardeşi Fatoş rolünde Dilek Köse bakın gerçekte kim
Yorumlar 8 yorum