BIST 11.149
DOLAR 33,09
EURO 36,23
ALTIN 2.630,06
HABER /  DÜNYA

İsmailağa Cemaati liderinin durumu iyi

Bursa’daki özel bir hastaneye kaldırılan İsmailağa Cemaati Lideri Mahmut Ustaosmanoğlu’nun tedavisi sürürken, durumunun iyi olduğu öğrenildi...

Abone ol

Bursa’daki özel bir hastaneye kaldırılan İsmailağa Cemaati Lideri Mahmut Ustaosmanoğlu’nun tedavisi sürürken, durumunun iyi olduğu öğrenildi.
Yaz mevsimini geçirdiği Uludağ Hüseyinalan köyünde dün akşam saat 23.00 sıralarında nefes darlığı şikayeti baş gösteren 84 yaşındaki Mahmut Ustaosmanoğlu, saat 00.10 sıralarında ambulansla Bursa’daki özel bir hastanenin acil servisine getirildi. Kardiyoloji uzmanların kontrolünde akciğer tomografisi çekilen Ustaosmanoğlu, genel yoğun bakım ünitesine alındı. Ustaosmanoğlu’nun Bursa’daki sağlık durumu ile ilgilenen özel doktoru Selim Mısırlıoğlu da hastaneye gelerek tetkiklerle ilgilendi.

NEFES DARLIĞI
Hastaneye koşan yakınları, 3 çocuk babası Ustaosmanoğlu’nun uzun zamandır yaşlılığa bağlı nefes darlığı şikayeti bulunduğunu belirterek, şu anki sağlık durumunun iyi olduğunu kaydetti.
Bir müddet daha hastanedeki tedavisi devam edecek olan Ustaosmanoğlu, en son geçen hafta sonu Hüseyinalan köyünde binlerce seveni ile buluşmuştu. Bu hafta sonu planlanan görüşmenin de iptal edildiği kaydedildi.
(İHA)