BIST 4.896
DOLAR 19,18
EURO 20,94
ALTIN 1.221,87
HABER /  DÜNYA

İşini azaltmak için 6 hastasını öldürdü

Çek Cumhuriyeti'nde bir hastanede çalışan hemşire, işlerini azaltmak için 6 hastasını öldürdü.

Abone ol

Çek Cumhuriyeti'nde bir hastanede çalışan hemşire, çalışma saatlerini azaltmak için 6 hastasına yüksek dozda ilaç vererek öldürdüğünü itiraf etti.

İngiliz Daily Mirror gazetesinin haberine göre, küçük bir hastanede çalışan Maresova, ileri yaştaki 6 hastasına çalışma saatlerini azaltmak için yüksek miktarda ilaç vererek öldürdüğünü itiraf etti.
Geçtiğimiz yıl ağustos ayında 70 yaşındaki bir hastasını öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan hemşirenin itirafları herkesi şoke etti. 

ÖLÜM MELEĞİ

Çek Cumhuriyeti'nin Rumburk kasabasındaki bir hastanede 4 yıl boyunca çalışan hemşire bu süre içinde 5'i kadın 1'i erkek olan kurbanlarına ölümcül dozda potasyum verdiğini kabul etti. Ülkesinde ‘’ölüm meleği’’ lakabı takılan 50 yaşındaki hemşirenin 2010 – 2014 yılları arasında yoğun bakım ünitesinde tedavi gören hastalarına yüksek miktarda ilaç verdiği, hastaların kalp ritm bozukluğuna neden olarak ölümlerine sebep olduğu bildirildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan savcı Frantisek Stibor, hemşirenin akıl sağlığının yerinde olduğunu ve ne yaptığını çok iyi bildiğini belirterek yargılamadan muaf tutulmayacağını söyledi. Maresova’nun ömür boyu hapis cezasıyla yargılanacağı bildirildi.