HABER /  DÜNYA

IŞİD, elindeki PKK'lıları boğazlarını keserek öldürdü

TERÖR örgütü IŞİD, Deyr ez Zor'da çatışmada yakaladığı 4 PKK'lıyı öldürdüğü bir video yayınladı. IŞİD militanlarının 4 PKK/YPG'liyi boğazlarını keserek öldürdüğü görülüyor...

TERÖR Örgütü PKK/YPG'nin başını çektiği Demokratik Suriye Güçleri'nin (DSG) 4 mensubunun IŞİD tarafından vahşice öldürüldüğüne dair görüntüler, örgütün propaganda organı tarafından servis edildi. Deyr er Zor vilayetinin doğusundaki Hejin bölgesinde esir düşen 4 DSG'li, videoya göre, boğazları kesilerek öldürüldü.

YPG'NİN ELİNDE 800 IŞİD'Lİ VAR... Turuncu elbiseler giydirilen 4 DSG'li, ABD öncülüğündeki koalisyon uçaklarının bombardıman sonucu enkaz haline gelen bir yerde infaz edildi. IŞİD'in elinde çoğu Araplardan oluşan 250 DSG'li, DSG'nin elinde 800 civarında IŞİD'li bulunuyor.

7 DAKİKALIK VAHYET VİDEOSU... Örgütün bölgeden yayın yapan propaganda organı El Barakah tarafından yayımlanan yaklaşık 7 dakikalık videoda bir IŞİD savaşçısının konuşması ve ardından DSG'lilerin öldürülme görüntüleri yer alıyor.

ZORLA 'KATILMAYIN' ÇAĞRISI YAPTIRDI... Videonun giriş kısmında konuşan IŞİD militanı, ABD öncülüğündeki koalisyon tarafından desteklenen DSG'ye katılan Arap aşiretlere seslenerek bu desteklerinden vazgeçmeleri çağrısında bulunuyor.  Öldürülmeden önce IŞİD tarafından zorla konuşturulan bir DSG'li, kendi başına gelenin diğerlerinin de başına gelmemesi için DSG'ye katılmaktan vazgeçmeleri yönünde Araplara çağrıda bulunuyor.

DİĞERLERİNİ DE ÖLDÜRMEKLE TEHDİT ETTİ... Ardından yüzü kapalı bir IŞİD militanı, elindeki keskin bıçakla DSG'lileri boğazlarını keserek öldürüyor. Öldürülenlerin Deyr er Zor nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenilirken, IŞİD elindeki diğer DSG'lileri de öldürmekle tehdit etti. DSG ile IŞİD arasında zaman zaman esir takasları da gerçekleşiyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Erdoğan 'bu ayrı bir tehdit' dedi herkesi uyardı
Dünyada bir ilk! Genetiği tasarlanan bebekler dünyaya geldi
LGS ne zaman 2019 yılında hangi gün MEB sınav takvimini açıkladı
Fırsatçılık otomotiv sektörüne de sıçradı Önce yükselttiler sonra...
Lucescu için bomba iddia! Bakın nerede ortaya çıktı
TOKİ 100 bin konut başvuru şartlar neler başvurular ne zaman başlıyor?
Yorumlar 3 yorum