BIST 9.107
DOLAR 31,42
EURO 34,16
ALTIN 2.109,07
HABER /  DÜNYA

IŞİD 200 kişiyi birden infaz edecek!

Terör örgütü DAEŞ'in, Ratbe ilçesinde 200 kişiyi idam etmek üzere elektrik direklerine bağladığı ileri sürüldü.

Abone ol

Irak'ın Enbar vilayetinde terör örgütü DAEŞ'in, 200 kişiyi idam etmek üzere elektrik direklerine bağladığı öne sürüldü.

Enbar'daki Ratbe ilçesi Kaymakamı İmad ed-Duleymi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, DAEŞ'in Ratbe sakini 200 kişiyi elektrik direklerine bağladığını ve söz konusu kişileri kırbaçladığını iddia etti.

Duleymi, DAEŞ tarafından idam edilecek kişilerin, terör örgütünün işlediği suçları protesto edenler olduğunu öne sürdü.

Gösteriye katılanların idam edilmek üzere elektrik direklerine bağlandığını ileri süren bölge sakinlerinin kendilerinden yardım istediğini ve duruma müdahale talebinde bulunduklarını dile getiren Duleymi, koalisyon güçlerine DAEŞ'in Ratbe'deki mevzilerini bombalama çağrısı yaptı.

Enbar İl Meclis Sözcüsü Iyd Ammaş, Ratbe'de Nezir el-Kubeysi isimli bir vatandaşın tartıştığı DAEŞ militanını öldürdüğünü, örgütün de dün akşam Kubeysi'yi kentin ortasında, yakınlarının gözleri önünde kurşuna dizerek idam edildiğini söylemişti.

Olayın ardından yüzlerce kişinin Kubeysi için düzenlenen cenaze törenine katıldığını kaydeden Ammaş, defin işleminden sonra halk, yakınlarının öldürülmesi ve DAEŞ'in bölge halkına yönelik uygulamalarının protesto ettiğini dile getirmişti.

Ammaş, terör örgütü DAEŞ'in gösteriye müdahale ettiğini, militanların bölge halkından yaklaşık 200 kişiyi alıkoyarak, kendilerine ait hapishanelere götürdüğünü kaydetmişti.