BIST 4.933
DOLAR 18,64
EURO 19,34
ALTIN 1.051,47
HABER /  GÜNCEL

Irmak Kupal'ın ablasından kan donduran sözler!

Türkiye'nin günlerdir konuştuğu Irmak Kupal cinayetinde yeni gelişme! Minik Irmak'ın cesedini bulma çalışmaları sürerken katil zanlısının tek kişilik hücrede 24 saat izlendiği öğrenildi.

Abone ol

Minik Irmak'ı öldüren katil zanlısının tek kişilik hücrede 24 saat güvenlik kamerası ile izlendiği, kapısında da bir kişinin nöbet tuttuğu öğrenildi.

Ayrıca katil zanlısının minik Irmak'ı gömerken kullandığı sanılan çapa bulundu.

Ayrıca minik Irmak'ın ablası 10 yaşındaki Ayşe Kupal ise "H.A. bize bazen şeker, çikolata verirdi. Bizi evine çağırırdı, gitmezdik. Kardeşimi kandırmış. Kardeşimin biran önce bulunmasını istiyorum" dedi.

Manisa'nın Alaşehir İlçesi'ndeki evlerinin önünde oynarken 8 gün önce kaybolan, komşusunun itirafı üzerine öldürüldüğü öğrenilen 4 yaşındaki Irmak Kupal'ın gömüldüğü söylenen bölgede gerçekleştirilen kazı çalışmaları sürüyor.

Geçen zamana rağmen bölgedeki aramalardan henüz bir sonuç alınamadı. Köylü bir çocuk tarafından kazı yapılan yerin karşısındaki boş arazide, katil zanlısı H.A.'nın minik Irmak'ı gömerken kullandığı sanılan çapa bulundu. Minik Irmak'ın babası Bilal Kupal, komşusu olan H.A.'a ait çapayı teşhis etti.

ACILI ANNE VE ABLA  KONUŞTU

Acılı anne Suriye Kupal, en azından minik kızı Irmak'ın bedenini bulunduğu haberini duyabilmek için evinde bekliyor. DHA'ya konuşan Suriye Kupal, katil H.A.'ye seslenerek, "Minicik yavrumdan ne istedin. Öldürdün bari yerini söyle. Assınlar, kessinler ne yaparlarsa yapsınlar ama yavrumun yerini söylesinler. Maden kızımın ayakkabılarının yerini söyledin. Gömdüğün yeri de söyle. Yeter artık bittim, bittim" dedi.

"KARDEŞİMİ KANDIRMIŞ"

Minik Irmak'ın ablası 10 yaşındaki Ayşe Kupal ise "H.A. bize bazen şeker, çikolata verirdi. Bizi evine çağırırdı, gitmezdik. Kardeşimi kandırmış. Kardeşimin biran önce bulunmasını istiyorum" dedi.

ZANLI HÜCREDE İZLENİYOR

Olayın ardından tutuklanarak Alaşehir M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda tek kişilik hücreye konulan katil zanlısı H.A.'nın 24 saat güvenlik kamerasıyla izlendiği, ayrıca kapısının önünde bir infaz koruma memurunun nöbet tuttuğu öğrenildi. 

İLK OLARAK AYAKKABININ BULUNDUĞU YERE GÖMMÜŞ

Olayı soruşturan Alaşehir Cumhuriyet Savcısı'nın bu sabah H.A. ile görüşme yapmak için cezaevine gittiği öğrenildi. Savcının H.A.'ya, olay yerine getirildiğinde çocuğu gömdüğünü söylediği yerde Irmak'a ait bir ayakkabı tekinin bulunduğunu ancak çocuğun cesedinin orada olmadığını, bunun nedenini sorduğu öğrenildi. Savcının sorusuna H.A.'nın, minik Irmak'ı ilk önce ayakkabının bulunduğu yere gömdüğünü, ancak toprağın kabarık halde durması üzerine buradan çıkardığını, o sırada ayakkabının düşmüş olabileceğini söylediği belirtildi.

H.A.'nın daha sonra Irmak'ın cesedini ayakkabının bulunduğu yerden 200 metre taşıyıp, bölgedeki bir tavuk çiftliğinin arkasında yer alan bir üzüm bağına gömdüğünü söylediği öğrenildi. H.A.'nın savcıya, o çevreyi çok iyi bildiğini, daha önceden birçok kez arkadaşlarıyla birlikte orada alkollü içki içtiğini söylediği belirtildi. Bunun üzerine bu sabah ekiplerin, 5 küçük iş makinası ve belediye işçilerinin küreklerle H.A.'nın minik Irmak'ı gömdüğünü söylediği yerde başlattığı kazı çalışmaları sürüyor. Ceset arama köpekleri 'Ateş' ve 'Barbi' de çalışmalara katılıyor. Ancak, aramalardan bir sonuç çıkmadı.

OLAY YERİNE GETİRİLEMEDİ

Öte yandan; Manisa İl ve Alaşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü, çevrede bulunan 24 güvenlik kamerası görüntüsünün geçmişe dönük kayıtlarını inceliyor. Ayrıca aramaları takip eden vatandaşların tepkili olduğu, güvenlik nedeniyle oluşan risk yüzünden H.A.'nın olay yerine 2'inci kez getirilmediği öğrenildi.

Manisa İl Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç, olay yerine gelip çalışmaları inceledi. İl Emniyet Müdürü Bilgiç, baba Bilal Kupal ile de görüştü. Bilgiç, acılı baba Bilal Kupal'a "Alimizden gelen çalışmaları yapıyoruz. Bende başından beri buradayım. 3 gündür buradayım. İnşallah sonuca ulaşırız"

Acıbı baba Bilal Kupal ise basın mensuplarının sorularını yanıtsız bıraktı.
Öte yandan aileye komşu olan katil zanlısının evinin kapısının mühürlendiği, çevresinde polislerin beklediği görüldü.