BIST 11.139
DOLAR 33,10
EURO 36,06
ALTIN 2.582,99
HABER /  DÜNYA

İran'dan PKK'lı infazlarıyla ilgili açıklama!

İran, kendine yöneltilen suçlamalara Türkiye'nin istikrar, güvenlik ve toprak bütünlüğünü kendi istikrar ve güvenliği olarak gördüğünü bildirdi

Abone ol

İran'ın resmi haber ajansı IRNA'ya göre, Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ramin Mihmanperest, Türkiye'deki bazı yayın organlarında PKK'lı üç kadın ın Paris'te öldürülmesiyle ilgili İran'ı suçlayıcı ifadelerin yer alması üzerine açıklamada bulundu.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ramin Mihmanperest, PKK üyesi 3 kadının Fransa’da öldürülmesi olayının İran’la bağlantılı olduğuna dair çıkan iddiaları “şeytanca bir eylem ” olarak değerlendirerek İmralı sürecine destek verdiklerini bildirdi.

İRAN TÜRKİYE'DEKİ BU SÜRECİ DESTEKLİYOR

Fransa’daki 3 PKK’lının ölümü konusunda İran’ı suçlayan Türk medyasının hareketini “şeytani bir eylem” olarak nitelendiren Mihmanperest, “İran ve Türkiye ilişkilileri, daima karşılıklı saygı ve iyi komşuluk esasına göre kurulmuştur. Bu bakış açısından dolayı İran, Türkiye’nin toprak bütünlüğü, istikrar ve güvenliğini kendi istikrar ve güvenliği olarak görmektedir ” dedi.

İmralı’yla yapılan görüşmelere de değinen Mihmanperest, “İran, daima hükümetler ve etnik guruplar arasındaki barış görüşmelerini desteklemiştir ve Türkiye’nin başlattığı bu süreci de desteklemektedir” dedi.