BIST 1.463
DOLAR 8,36
EURO 10,14
ALTIN 498,54
HABER /  EKONOMİ

IMF'den Türkiye çıkışı: Talep yok

IMF Türkiye'nin hiçbir yardım talebi olmadığını belirterek "Türkiye'nin ihtiyacı olan güçlü bir ekonomi politikası ve Merkez Bankası bağımsızlığı" dedi

Abone ol

Uluslararası Para Fonu (IMF) Sözcüsü Gerry Rice, Türkiye'nin hiçbir yardım talebi olmadığını belirterek "Türkiye'nin ihtiyacı olan güçlü bir ekonomi politikası ve Merkez Bankası bağımsızlığı" dedi.

IMF'ye Türkiye'den hiçbir yardım talebi olmadığını bildiren Rice "Makro ekonomide istikrarı sağlamak ve dengesizlikleri azaltmak için ekonomik politikalar oluşturmak faydalı olur. Merkez Bankası'nın fiyat istikrarını sağlaması için tam bağımsız olması da bunun önemli bir parçası" ifadesini kullandı.

Arjantin konusunda da değerlendirmelerde bulunan Rice Arantinli yetkililerle Washington'da görüşmelerin devam ettiğini belirtti. Rice, aktif müzakerelerin devam ettiğini ve teknik anlamda ilerleme sağlandığını vurguladı.

IMF Arjantin'e ekonomik kriz nedeniyle 50 milyar dolar borç verilmesini öngören 3 yıllık stand-by anlaşması haziran ayında onaylamıştı.

ÖNCEKİ HABERLER
Yolcu otobüsü yolda kaldı! Yolculardan mazot parası istendi
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Çavuşoğlu'ndan zirve öncesi kritik görüşme
Minik Eren 5 yıldızlı otel havuzunda boğuldu!
5 ülke Rusya'ya karşı birleşti
Hamileler dikkat: Yüksek ya da tamamen düz ayakkabı giymeyin!
Helikopter kazasında ölen Halil İbrahim Ünver kimdir?
90'lı yılların meşhur spikeriydi... Son hali şaşırttı
Freni boşalan kamyon evin bahçesine daldı!
Korkunç gerçek 12 yıl sonra ortaya çıktı!
Yorumlar 30 yorum