BIST 1.441
DOLAR 8,34
EURO 10,11
ALTIN 492,56
HABER /  GÜNCEL  /  EĞİTİM

İlahiyat mezunlarına müjdeli haber!

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) ilahiyat fakültesi mezunlarının din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni olarak atanabilmesinin önünde herhangi bir engel kalmadığı kaydedildi.

Abone ol

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamada, son günlerde kamuoyunu meşgul eden ilahiyat fakültesi mezunlarının din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni olarak atanabilmesine ilişkin açıklama yapılması gerektiği belirtildi.

Konuyla ilgili bakanlık aleyhine açılan davada, yürütmenin durdurulması kararına bakanlığın itiraz ettiği ve Danıştay İdari Davalar Kurulu'nun da 9 Ekim 2017 tarihinde itirazın reddine karar verdiği ifade edilen açıklamaya şöyle devam edildi:

'HERHANGİ BİR ENGEL KALMADI'

"Davanın esastan görülmesi sırasında Danıştay 12. Dairesinin 30/10/2017 tarihli kararıyla dava hakkında karar verilmesine yer olmadığı kararı verilmiştir. Bakanlığımız Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı karar gerekçesi doğrultusunda gerekli düzenlemeyi yapacaktır. Böylece ilahiyat fakültesi mezunlarının din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni olarak atanmasının önünde herhangi bir engel kalmamıştır."

ÖNCEKİ HABERLER
Suudi Arabistan'da yolsuzluk tahliyeleri
Lise öğretmeni tacizden tutuklandı!
DEAŞ'ın şeytani planı böyle görüntülendi
Arkadaşını kendi karısına satırla saldırttı!
FETÖ elebaşı Gülen'den öldürme talimatı
İstanbul'da korkutan patlama!
Kırmızı iç çamaşırı satışı iki katına çıktı
ABD'den 20 yeni savaş uçağı satın alıyorlar
Tecavüz iddiası ses getirmişti! Gerçek çok başka çıktı
Banu Parlak ve Aziz Kiraz Nişantaşı'nı salladı
Yorumlar 5 yorum