HABER /  GÜNCEL

IKBY akıllanmıyor: Küstah Afrin açıklaması!

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ndeki (IBKY) siyasi parti temsilcilerinden oluşan bir grup TSK'nın operasyon düzenlediği Afrin'e giderek terörist gruplara 'destek' açıklamasında bulundu.

Türkiye'nin sınırdaki terör gruplarını temizlemek amacıyla başlattığı Zeytin Dalı Harekatı için Kuzey Irak yönetiminden tepki çeken bir açıklama geldi. Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ndeki (IBKY) siyasi parti temsilcilerinden oluşan bir grup TSK'nın operasyon düzenlediği Afrin'e giderek 'destek' açıklamasında bulundu.

Afrin'e ilaç ve çeşitli malzemeler götürdüğü ifade edilen grup içinde bölgenin en büyük partilerinden, KDP'li milletvekili Ali Halo, KYB'li milletvekili Abbas Fettah, Değişim Hareketi (Goran) Parlamenteri Şerko Heme Emin gibi isimler yer aldı.

Kuzey Iraklı siyasetçilerin Afrin'e yönelik ziyareti esnasında düzenlenen basın açıklamasında söz alan Ali Halo, "Afrin'in sesini dünyaya duyuracağız" ifadesini kullandı.

IKBY'den Zeytin Dalı Operasyonu'na ilişkin ilk skandal açıklama, Talabani'ye bağlı Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) partisinin üyesi Mala Bahtiyar'dan gelmişti. Bahtiyar, Peşmerge'nin TSK'ya karşı koymak için Afrin'e destek birlik göndermeye hazır olduklarını söylemişti.

ÖNCEKİ HABERLER
Siyah Beyaz Aşk 18.yeni bölüm fragmanı yayınlandı Aslı hamile mi büyük sürpriz!
'Genç kaynana şehvet uyandırır' demişti! İstifa etti
ABD'ye 'Zeytin Dalı' mesajı! O caddenin ismi değişiyor
Çukur 17.yeni bölüm fragmanı yayınlandı Yamaç Vartolu kardeş çıktı şimdi ne olacak
Ramazan Kalyoncu kimdir ailesi aslen nereli?
Nevra Serezli çocukları kaç tane Nevra Serezli yaşı kaç?
Yorumlar 21 yorum