BIST 9.334
DOLAR 31,13
EURO 33,79
ALTIN 2.035,48
HABER /  EKONOMİ

ICBC gruptan Vakıfbank'a dev kredi!

Vakıfbank, reel sektör ve Türk ekonomisi için önemli bir kredi anlaşmasına imza attı. Genel Müdür Halil Aydoğan, dünyanın en büyük bankası ICBC grup ile 3 yıl vadeli 250 milyon dolar kredi için anlaşma imzalandığını söyledi.

Abone ol

VakıfBank Genel Müdürü Halil Aydoğan, dünyanın en büyük bankası ICBC grubu ile 3 yıl vadeli 250 milyon dolar kredi için anlaşmaya varıldığını duyurdu. Aydoğan, kredinin dış ticaret finansmanı ile birlikte genel finansman ihtiyaçları çerçevesinde kullandırılacağını açıkladı. 

Halil Aydoğan, VakıfBank ve Çinli ICBC üst düzey yöneticilerini katılımıyla VakıfBank Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen imza töreninde konuştu. Dünyanın en büyük bankası olan ICBC grubu ile ilişkilerin geldiği noktadan duyduğu memnuniyeti dile getiren Aydoğan, sağlanan kredinin hem bankaya hem de ülke ekonomisine duyulan güvenin göstergesi olduğunu söyledi. ICBC'den temin edilen 3 yıl vadeli 250 milyon ABD doları tutarındaki kredinin, dış ticaretin finansmanı ile birlikte genel finansman ihtiyaçları çerçevesinde kullandırılabileceğini ifade eden Aydoğan, ülkeye uzun vadeli ve yeni yurt dışı kaynaklar getirerek reel sektöre destek olma misyonunu devam ettirdiklerini kaydetti. 

İYİ NİYET ANLAŞMASI

Kredi imzası akabinde VakıfBank ile ICBC Turkey arasında imzalanan iyi niyet anlaşmasıyla dış ticaret, proje finansmanı, hazine işlemleri, hesap işlemleri, RMB nakit yönetimi gibi birçok alanda iş birliğinin artırılması konusunda mutabakata varıldı. 

"ICBC TURKEY TÜRKİYE'YE YATIRIMA DEVAM EDECEK"

ICBC grubu adına imza töreninde açıklama yapan ICBC Turkey Bank A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Xu Keen, “ICBC Turkey, Türk ekonomisine destek vermeye devam ederken, bir yandan da seçilmiş finansal kurumlar, büyük kurumsal firmalar ve altyapı projelerinin de dahil olduğu fakat bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla karşılıklı değer yaratacak tüm yatırım, birleşme ve satın alma olanaklarını da yakından izlemekte ve değerlendirmektedir” diye konuştu.

Yönetim Kurulu Başkanı Xu Keen sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye pazarında bir ilke imza atmış olduğumuz bu işlem ile halihazırda güzel bir temele oturmuş olan VakıfBank’la iş ilişkimizin, bundan böyle tüm bankacılık alanlarını da kapsayan ve karşılıklı yüksek katma değer yaratmak suretiyle daha da gelişeceğine olan güvenle mutluluk duymaktayım.”