BIST 1.391
DOLAR 8,74
EURO 10,37
ALTIN 495,67
HABER /  POLİTİKA

İbrahim Kalın'dan Putin'in açıklamalarına yanıt

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Putin'in 'Erdoğan'ın devreye girmesiyle Doğu Guta'da bir grubun tahliye edildiği' yönündeki açıklamasında cevap verdi.

Abone ol

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Putin'in, Doğu Guta'yla ilgili açıklamasına yönelik, "700 kadar sivilin tedavi amaçlı Türkiye'ye getirilmesiyle ilgiliydi. Ama Türkiye'ye gelmedi onlar, Güney Şam'a gönderildiğini bize bildirdiler o zaman." dedi

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Putin'in, Doğu Guta'yla ilgili açıklamasına yönelik, "Bu daha önce Cumhurbaşkanımızın yaklaşık bir ay önce talep ettiği bir konuydu. 700 kadar sivilin tedavi amaçlı Türkiye'ye getirilmesiyle ilgiliydi. Bu sivilleri çıkarttıklarını ifade ettiler. Ama Türkiye'ye gelmedi onlar, Güney Şam'a gönderildiğini bize bildirdiler o zaman." dedi.

Kalın, Putin'in, Doğu Guta'yla ilgili açıklamasına yönelik, "Bizim ilk talebimiz onların Türkiye'ye getirilmesiydi ama Güney'e gittiklerine dair bize bilgi geldi. Cumhurbaşkanımızın ilk talebinden sonra yaklaşık bir hafta sonra bu grup çıktı. Türkiye'ye gelmediği için onlar biz özel olarak paylaşmadık. Çünkü beklentimiz onların Türkiye'ye gelmesiydi. Ama Sayın Putin yeni açıklıyor." ifadesini kullandı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, "Cumhurbaşkanı Erdoğan, Doğu Guta'da sivillerin tahliyesinde aracı rol üstleniyor" açıklamasında bulunmuştu.

Putin: Erdoğan'ın aracılığıyla tahliye ediliyorlar

ÖNCEKİ HABERLER
Putin: Erdoğan'ın aracılığıyla tahliye ediliyorlar
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Nuri Pakdil hastaneye kaldırıldı! Nuri Pakdil kimdir?
Zonguldak'ta onlarca araç yolda kaldı
BM'nin Afrin açıklamasında YPG detayı
AB'den Kosova'ya vize serbestisi için şart
Kılıçdaroğlu'nun kızı o daireyi Güneş'e sattı
Nükleer gerilim: Rusya'dan flaş ABD iddiası!
Rus hacker grubundan Almanya'ya saldırı
B vitamini zengini tavuk eti!
Yorumlar 2 yorum