BIST 7.914
DOLAR 28,98
EURO 31,21
ALTIN 1.866,62
HABER /  GÜNCEL

İbrahim Çelikkol eşi Mihre Mutlu kimdir kaç yaşında ne iş yapar?

Son olarak Doğdugun Ev Kaderindir dizisi ile ekranlarda olan başarılı oyuncu Marmaris'teki itfaiye ekibine dahil oldu. Sosyal medyaya damga vuran İbrahim Çelikkol'un hayatı da merak konusu oldu. Peki İbrahim Çelikkol kimdir, aslen nereli, kaç yaşında ve eşi Mihre Mutlu kimdir?

Abone ol

Doğduğun Ev Kaderindir dizisinde Mehdi karakterini canlandıran ünlü oyuncu İbrahim Çelikkol, Milas'ta alevlerin yaklaştığı termik santralinin olduğu bölgeye giderek, yangın söndürme çalışmalarına destek verdi. Çelikkol'un bu hareketi, sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Sosyal medyaya damga vuran İbrahim Çelikkol'un hayatı da merak konusu oldu. Peki İbrahim Çelikkol kimdir, aslen nereli, kaç yaşında ve eşi Mihre Mutlu kimdir?

İtfaiye ekiplerine yardım ediyor: Ailesiyle birlikte tatilde olan İbrahim Çelikkol, yangının diğer bölgelere ulaşmaması için yangına müdahale eden ekibin yanında yer aldı. Ünlü oyuncu, yardım için Marmaris'teki itfaiye ekibine dahil oldu.

İbrahim Çelikkol kimdir: Oyunculuğa başlamadan önce profesyonel modellik yaptı. Basketbolla ilgilenen Çelikkol ligde oynadı, genç millî oldu. Basketi bıraktıktan sonra oyunculuk konusunda eğitim alan Çelikkol'un Osman Sınav'la tanışması hayatında dönüm noktası oldu. Osman Sınav'ın çektiği Pars: Narkoterör filminde 'başkomiser Şamil Baturay' rolünün verilmesi le oyunculuk hayatına adım attı. Daha sonra M.A.T., Karadağlar ve Keskin Bıçak gibi televizyon dizilerinde boy gösterdi. 2011 yılında başlayan ve 24 Eylül 2012 de Final yapan İffet adlı dizide başrolde Cemil karakterini canlandırmıştır.

16 Şubat 2012'de gösterime giren büyük bütçeli sinema filmi Fetih 1453'te Ulubatlı Hasan karakterini canlandırmıştır. 2013 2014 yılları arasında Merhamet dizisinde fırat kazan ı canlandırdı.2014'te ekranda rol almaya başlayan Reaksiyon dizisinde bordo bereli Yüzbaşı Oğuz Ayaz karakterini ve 2016'da başlayan kördüğüm dizisinde Ali Nejat karakterini canlandırmıştır.

Anne tarafı Selanik göçmeni, baba tarafı ise Arap kökenlidir.