BIST 1.524
DOLAR 7,46
EURO 9,01
ALTIN 437,81
HABER /  GÜNCEL

İbrahim Çağlar kimdir eşi Nilgün Çağlar nereli?

İbrahim Çağlar kimdir aslen nereli kaç yaşında? İbrahim Çağlar bugün son dakika hayatını kaybetti. Kalp krizi geçiren İbrahim Çağlar'ın özel hayatı eşi ve çocukları merak ediliyor. İbrahim Çağlar ile ilgili tüm bilgiler internethaber'de.

Abone ol

ITO başkanı İbrahim Çağlar hayatını kaybetti. En son olarak Payitaht Abdülhamid dizisinde rol alan İbrahim Çağlar'ın hayatına gelin yakından bakalım.

1960 yılında İstanbul, Erenköy’de doğan İbrahim Çağlar, baba tarafından aslen Konya-Kadınhanlı’dır. Kökleri müteşebbis bir aileye dayanan Çağlar’ın anne tarafından dedesi Hasan Şevki Efendi Cumhuriyet öncesi II. Abdülhamid Han döneminde Hazine-i Humayun'da görev yapmıştır. (Çağların tesbih merakı ve kolleksiyonu kendisine dedesinden yadigar kalmıştır) Cumhuriyet sonrası ise genç Türkiye’nin ilk milli kolonya fabrikasını kurmuştur.

7 YAŞINDAN İTİBAREN ÇALIŞMAYA BAŞLADI  Ticaretle yoğrulan bir ailede yetişen İbrahim Çağlar 7 yaşından itibaren yazları kendi isteğiyle eniştesinin yanında çalışmaya başladı. İlkokuldan sonra Güneş Kolejinde eğitim gören Çağlar, lisede gönlünde yatan aslanın peşinden giderek Ticaret Lisesi’ne kayıt oldu. 1977 yılında liseden mezun olan Çağlar ilk şirketi olan Nurtop A.Ş.’yi müteakiben kurmuş ve iş hayatına atılmıştır. 18 yaşında başladığı ticaret hayatını bugün tekstil, enerji, inşaat ve telekomünikasyon sektörlerinde yurtiçi ve yurtdışı yatırımlarıyla devam ettiren Çağlar, aynı zamanda sosyal hayatta, çeşitli vakıflarda aldığı görevlerle de ön plana çıkmıştır.

AK PARTİ KURUCU ÜYESİ Çağlar, TOBB Eğitim ve Kültür Vakfı Yönetim Kurulu üyeliği, TEPAV Mütevelli Heyeti üyeliği, Darülaceze Mütevelli Heyeti üyeliği, Marmara Grubu Vakfı Stratejik ve Sosyal Araştırmalar, Mütevelli Heyet ve Akademik Konsey üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Vakıfların dışında AK Parti ve MÜSİAD Kurucu Üyesi olan Çağlar, Mayıs 2005 - Mayıs 2009 yılları arasında TOBB Yönetim Kurulu Sayman üyeliği ve aynı tarihlerde TSE Yönetim Kurulu üyeliği yaparken, 2006-2012 yılları arasında DEİK Yönetim Kurulu üyeliği ve 2003-2006 seneleri arasında da İTHİB yönetim kurulu üyeliğini yürütmüştür.

İstanbul Ticaret Odası’nda 1999 yılında Meclis üyeliği ile göreve başlayan Çağlar, 2004-2009 yılları arasında İTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olmuştur. 2009-2013 yılları arasında İTO Meclis Başkanlığı, 2013 yılından itibaren ise İTO Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir. Çağlar, aynı zamanda 2012 yılından itibaren Enerji Verimliliği Derneği Genel Başkanıdır. Yoğun iş hayatı, sivil toplum kuruluşlarında ve vakıflardaki görevlerinden arda kalan zamanlarda ise atıcılık, yüzme ve tenis sporları ile ilgilenmektedir. İbrahim Çağlar Nilgün Çağlar ile evlidir ve 2 çocuğu bulunmaktadır. 

İTO başkanı İbrahim Çağlar ölmeden önceki gün o dizide oynamış

ÖNCEKİ HABERLER
Dünyanın konuştuğu fotoğrafı çeken muhabir anlattı
New York'ta patlama son dakika saldırgan gözaltında
Tecavüz dehşeti! Sesini çıkarırsan bunu sokarım
Yerli malı haftası neden kutlanır tarihine bakın şoke olacaksınız
Sarıyer şampiyonluk için gün sayıyor
Reina katliamcısının avukatı mahkeme başkanıyla tartıştı
Putin ve Sisi nükleer konusunda anlaştı
Olay Yeri Melike bulundu mu Bekir ve Cevat telefonda ne konuştu?
TSK'dan flaş açıklama! 17 terörist etkisiz hale getirildi
CHP'li Başkan'dan olay sözler: 5 ilde operasyon hazırlığı var
Yorumlar 1 yorum