BIST 1.540
DOLAR 7,41
EURO 9,00
ALTIN 441,76
HABER /  GÜNCEL

Hyundai Audi'yle güçlerini birleştiriyor!

Hyundai Motor Grubu (HMG) ve Audi AG, hidrojen yakıt hücreli elektrikli araçların (FCEV) bileşenlerini ve teknolojilerini kapsayan, uzun süreli bir çapraz lisans anlaşması imzaladıklarını açıkladı.

Abone ol

Yeni ortaklık kapsamında, dünyanın en büyük beşinci otomobil üreticisi Hyundai ve Alman premium otomobil üreticisi Audi, otomotiv endüstrisini daha sürdürülebilir bir geleceğe taşımak için ortak çalışmalar yapacak. Audi'nin bağlı olduğu ana şirket Volkswagen AG dahil olmak üzere, Hyundai’nin sahibi olduğu KIA markası da çapraz lisans anlaşmasıyla gelişmelerden yararlanmış olacak.

KORE ALMAN İŞBİRLİĞİ: Hyundai ve Audi arasındaki ortaklık, FCEV pazarında daha fazla söz sahibi olmak adına büyük önem taşıyor. Koreli üretici ilk adım olarak, Hyundai ix35 FCEV’in yakıt pilini ve ayrıca yeni model olan NEXO'nun geliştirilmesinden elde edilen bilgi birikimini ve tecrübelerini Alman marka ile paylaşacak. Volkswagen Grubu'ndaki yakıt hücresi teknolojisinin geliştirilmesinden sorumlu olan Audi ayrıca, Hyundai'nin FCEV yedek parça tedarik zincirinden de tam olarak yararlanabilecek.

Hyundai Motor, bu ortaklık ile yaratılacak yeni iş fırsatlarına da önem vererek rekabet gücünü artırmayı planlıyor. Önde gelen FCEV üreticisi olan Hyundai, böylelikle pil gelişimi, yedek parça, yazılım teknolojisi ve lojistik açısından da genişleme yoluna gidecek.

HYUNDAİ'NİN SON FCEV MODELİ 'NEXO': Önceki nesil Tucson FCEV’e göre daha hafif bir aktarma organına sahip olan NEXO, 163 beygir gücünde ve yakıt açısından çok verimli bir araç. Hafiflik sayesinde yüzde 30 oranında daha uzun bir menzil sergiliyor. Maksimum olarak 395 Nm tork değeri sunan ve sadece beş dakika içinde deposunu tamamen doldurabilen NEXO, 0’dan 100 km/s hıza 9.5 saniyede çıkıyor. Ayrıca, 800 km menzie sahip olan NEXO, selefinden 169 km daha fazla yol katedebiliyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Maden ocağındaki göçükte mahsur kalan iki işçi kurtarıldı
Süleyman Soylu: Biz bu ülkeyi hainlere teslim etmedik
Türkiye satın alma gücünde Avrupa'da kaçıncı sırada yer alıyor?
Malatya Cumhurbaşkanları oy oranları YSK Sandık sonuçları
Tunceli Cumhurbaşkanları oy oranları YSK Sandık sonuçları
Van Cumhurbaşkanları oy oranları YSK Sandık sonuçları
Muş Cumhurbaşkanları oy oranları YSK Sandık sonuçları
FETÖ'nün önde gelen üyesi firari Aydoğan ABD'de görüntülendi
Bitlis Cumhurbaşkanları oy oranları YSK Sandık sonuçları
Bingöl Cumhurbaşkanları oy oranları YSK Sandık sonuçları
Yorumlar 1 yorum