HABER /  AK PARTİ

Hüseyin Çelik Twitter'da lanet yağdırdı!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, 12 Eylül darbesinin 34. yıldönümünde Twitter'dan sert açıklamalar yaptı.

İNTERNETHABER.COM

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, 12 Eylül darbesinin 34. yıldönümünde Twitter'dan sert açıklamalar yaptı.


Hüseyin Çelik, "Başta 12 Eylül olmak üzere tüm darbeleri ve darbecileri lânetle yaddediyoruz. Tüm darbelerin mağdurlarına da selam olsun" diye yazdı.

Hüseyin Çelik'in attığı tweetler şöyle:

'MARAŞ VE ÇORUM KATLİAMLARINI SEYRETTİK'

1) 34 yıl önce bugün,Türkiye'de kanlı bir askerî darbe yapıldı. Bu ülkenin ordusu, Millî irade ile iş başına gelen meşru hükümeti devirdi.

2) Önce darbenin altyapısı hazırlandı. Sağcı-Solcu kamplaşmasıyla 5000 gencin sokakta birbirini boğazlaması sağlandı.

3) Darbenin lideri Kenan Evren ve Org. Bedrettin Demirel yaptıkları açıklamalarla "ihtilal olgunlaşsın diye bir yıl bekledik" dediler.

4) Bunun anlamı şuydu: Biz insanların birbirini öldürmesini, K.Maraş ve Çorum katliamlarını bile bile teşvik edip seyrettik."

LANETLE YADDEDİYORUZ

5) Bizde kim DARBE yaptıysa adını "ihtilâl" koydu. Halbuki İHTİLÂL halk hareketidir. Halka karşı yapılana ihtilâl denmez.

6) 27 Mayıs 1960'ta Millî Birlik Komitesi (Çetesi), yaptığı darbeye ihtilâl dedi. Ne yazık ki Demokrat Partililer de yıllarca bunu kullandı.

7) 34.yıldönümünde başta 12 Eylül olmak üzere tüm darbeleri ve darbecileri lânetle yaddediyoruz. Tüm darbelerin mağdurlarına da selam olsun.

huseyin-celikten-12-uylul-darbesi-aciklamasi.20140912112644.jpg 

Yorumlar 9 yorum