BIST 1.461
DOLAR 8,27
EURO 10,04
ALTIN 488,30
HABER /  EKONOMİ

Huawei Türkiye Genel Müdürü Jing Li'den Türkiye'ye büyük övgü!

Huawei Türkiye Genel Müdürü Jing Li, gelecekte Türkiye'ye yatırım yapmaya ve bilgi teknolojileri sektörüne katkı sağlamaya devam edeceklerini bildirdi.

Abone ol

Huawei Türkiye Genel Müdürü Jing Li, Türkiye ile büyüyüp ve birlikte değer yarattıklarını belirterek, gelecekte de Türkiye'ye yatırım yapmaya ve bilgi teknolojileri sektörüne katkı sağlamaya devam edeceklerini bildirdi.

Şirket açıklamasına göre, Huawei Türkiye İş Ortakları Konferansı çevrim içi olarak gerçekleştirildi. Etkinlikte Huawei Türkiye yöneticileri, hem katılımcılarla görüşlerini paylaştı hem de katılımcıların sorularını yanıtladı.

Büyüme Türkiye'de de devam etti 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Huawei Türkiye Genel Müdürü Jing Li, "Huawei birçok zorlukla karşı karşıya kaldığı 2020'de de büyümesini sürdürdü. Huawei'nin 2020 satış geliri 136,7 milyar dolara ulaşırken, şirket yıllık bazda yüzde 3,8 büyüdü. Huawei, bu büyümeyi Türkiye'de de başarıyla sürdürdü. Huawei'nin başarısı sadece Huawei çalışanlarının çabalarına değil, iş ortaklarının büyük desteğine de bağlı." değerlendirmesinde bulundu.

'Türkiye ile büyüyoruz'

Huawei'nin satın alma stratejisini "değerlere dayalı, şeffaf ve veri odaklı" olarak tanımladığını aktaran Jing Li, şunları kaydetti:

"Türkiye ile büyüyor ve birlikte değer yaratıyoruz. Gelecekte de Türkiye'ye yatırım yapmaya ve bilgi teknolojileri sektörüne katkı sağlamaya devam edeceğiz. İş ortaklarımızın sağlıklı bir iş birliği ekosistemi oluşturmak için Huawei ile birlikte çalışmaya devam etmesini arzu ediyoruz. Huawei, iş ortaklarının dijital platform ve araçlarla proje yönetimi yeteneklerini geliştirmelerine, operasyonel verimliliklerini artırmalarına ve iş süreçlerini basitleştirmelerine destek olmaya devam edecek. İş ortaklarımızla birlikte yeni iş alanlarını genişletecek ve yeni iş birliği modelleri geliştireceğiz."

Huawei yöneticileri de etkinlik sırasında Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi'nin 700 mühendis ve araştırmacısıyla aktif olarak yazılım ve farklı bilgi teknolojileri çözümleri ürettiğini belirtti.

Şirket sözcüleri ise Ar-Ge merkezinin kalifiye iş gücünü büyüterek, uzmanlığını üniversiteler ve teknoloji şirketleriyle paylaşarak, ülkedeki bilişim ekosistemine katkı sağlamaya devam edeceğini vurguladı.

ÖNCEKİ HABERLER
Kanada Türkiye'ye insansız hava aracı üretimi için teknoloji ihracat edilmesi iznini iptal etti
Mehmet Metiner, Yeni Şafak’ta yazmaya başladı
Amasya Belediye Başkanı Sarı açıkladı: Ramazan’da içme suyu ücretsiz
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, ABD'li mevkidaşı Blinken'la görüştü
Kahramanmaraş'ta terör örgütü DAEŞ'in bombacısı ve sözde emiri
Fransa’da mahkemenin Müslüman okul inşasını engellemek isteyen belediyeye müdahalesi tartışmaya yol açtı
Hepsi serbest bırakıldı emekli amiral Cem Gürdeniz'in adliye çıkışı açıklamaları dikkat çekti
Zonguldak'ta yerin metrelerce altında ilk sahur
Sahurda okunacak dua Arapça okunuşu nasıl Diyanet sayfası
Migros domatesi taneyle satıp 3 lira fiyat koyunca Özgür Demirtaş ters köşeye düştü
Yorumlar