BIST 1.420
DOLAR 8,33
EURO 10,02
ALTIN 477,72
HABER /  DÜNYA

Hollanda polisi Erdoğan posterlerine bile tahammül edemedi

Hallanda'nın Rotterdam kentinde bir işyerinin dış duvarları ve vitrinine asılan Erdoğan posterleri için polis operasyonu yapıldı.

Abone ol

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı  Fatma Betül Sayan Kaya'nın konuşma yapmasına izin vermeyen, Hollanda ile yaşanan kriz her geçen gün yeni bir boyut kazanarak güncelliğini koruyor. Bu kez Rotterdam kentinde bir iş yerinin duvarlarında asılı olan Erdoğan posterleri polis operasyonuyla yerinden söküldü.

Kentte bir hafta önce kapatılan ve bir Türk'e ait olan bahis oyunları acentesinin duvarlarına ve vitrinine dün gece saatlerinde  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın posterleri asıldı.

Posterlerin ikisinde Erdoğan'ın yalnız başına çekilmiş fotoğrafları yer alırken, iki posterde ise Erdoğan ve  Rusya Devlet Başkanı  Putin'in birlikte çekilmiş fotoğrafları yer aldı.

En ilginç afiş ise,  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın  Beştepe Külliyesi merdivenlerinde tarihteki Türk devletlerinin temsili askerleriyle çektirdiği fotoğrafın afişiydi.

TÜRK BAYRAĞI VE KIRMIZ HALI

Tepkisini daha ileri götüren acente sahibi, yüksek bir yere Türk bayrağı asarken, Kapıya da kırmızı halı ve protokol şeridi çekti.

HEM DESTEK HEM TEPKİ GELDİ

Ancak acente ve afişlerin fotoğrafları kısa sürede sosyal medyada yayıldı. Kentteki Türkler ve sağduyulu Hollandalılar yapılan eyleme destek verirken, Irkçı gruplar polisi afişlerin indirilmesi için göreve çağırdı.

POLİS OPERASYON DÜZENLEDİ

Polisin bu posterlere müdahalesi de gecikmedi. Bugün olay yerine giden polis ekipleri, posterleri söktü. O anlar, kameralar tarafından da kaydedildi.

EMRİ BELEDİYE BAŞKANI VERDİ

Polis sözcüsü, posterlerin Belediye Başkanı Ahmet Aboutaleb'in isteği üzerine ve "kamu düzeni için sorun yaratabileceği" bilgilerinin alınmasından sonra indirildiğini savundu.

"ZARAR VERMEDİK DİKKATLİCE KATLADIK"

Hollanda medyasına konuşan polis sözcüsünün, asılan posterlerin destekçiler ile muhalifler arasında gerilime yol açtığı ve bölge sakinlerini riske soktuğu yönünde yeni bir bilgi aldığı ve belediye başkanı, polis ve savcının posterlerin derhal kaldırılmasına karar verdiğini belirtti.  Polis sözcüsü, posterlerin "dikkatle indirilip muntazam biçimde katlandığını" vurgularken posterlerin binadan "koparılmadığını ve parçalanmadığını" da söyledi.

ÖNCEKİ HABERLER
Mustafa Balbay'ın anketi kızdırdı!
Anneler Günü için süper fırsatlar!
Almanya'dan sonra Hollanda da PKK'ya kucak açtı
Trump'ın başı bu soruşturmayla dertte
Malatya'da silahlı çatışma! Çok sayıda yaralı var
'Testere' bağımlısı genç arkadaşını öldürdü
Mevlüt Çavuşoğlu ABD'ye gidiyor!
Bingöl'de PKK'nın 2 sığınağı imha edildi
Rusya'dan kriz yaratan anlaşma haberine açıklama
Türkiye ve KKTC Kıbrıs'ta çözüm için kararlı
Yorumlar 14 yorum