YAZARLAR

Heüüvvv heüüüvvv

İyi Partililer Akşener geri dönsün diye iki gündür kendilerini heder ediyor. Kendisini Akşener'in evinin korkuluklarına zincirleyenler bile oldu.

Süleyman ÖZIŞIKsuleyman@internethaber.com

"Parti kurdu, kuracak, merkez sağda fırtınalarestirecek" diye şişirilen Meral Akşener'in sonu hiçiyi olmadı.

Oysa ne de havalıydı...

"Yüz bin imza ile Cumhurbaşkanı adayı olacağım, sonraCumhurbaşkanı olacağım" diyordu. Partisinin en az amaen az yüzde 25 oy alacağını iddia ediyordu. 

İlginç hayalleri vardı.

TİKA'yı kapatacaktı. TRT'yi satacak, çalışanlarını kapının önünekoyacaktı. Hepsini "heüüvvvheüüüvv" diye ağlatacaktı. Milli İstihbaratTeşkilatı'nın bütçesini kısacak, ayrıcana tülbent müzesiaçacaktı falan…

Günün sonunda Cumhurbaşkanı olamadığı gibi, partisini baraj altındabıraktı. Üstelik partisinden daha az oy alarak liderliğini detartışmaya açmış oldu. 

Partili milletvekillerinin, kapalı kapılar ardında kendisini tefekoyduğu nicedir kulağımıza geliyordu. 

Ancak sır gibi saklanan sorunlar, Bursa 3. sıra adayı Adnanİslamoğlu'nun attığı twitle ortalığa saçıldı. "Yolaçıktık, yarı yolda bıraktın… Madam, sen seçim kaybetmedin, sanaolan inanma duygusunu yok ettin" şeklinde birtweet atan İslamoğlu Akşener'in ipini de çekmiş oldu.

Hanımefendi partinin ileri gelenleriyle yaptığıtoplantıda, "Bana madam dediler. Madam, genelevpatroniçelerine denir. Buna tepki göstermediniz, beni yalnızbıraktınız. Ben de istifa ediyorum" demiş.

Düğünde geline "Kalk oyna" demişler,"Yerim dar" demiş. Yer açmışlar oynasın diye,bu kez de "yenim, (Kıyafetim)dar" demiş. 

Meral Akşener'in ki de o hesap...

Bu işi mevcut şartlarda daha fazla sürdüremeyeceği belliydi. Birbahaneye ihtiyacı vardı, o da bulabula "Madam" sözünü buldu.

Oysa Fransızcada "Madam","hanımefendi" anlamına geliyor. Yani niye böyleberbat bir benzetmeyi üzerine aldı, hayret ettim. 

Yazılarımı okuyanlar hatırlayacaktır.

İyi Parti'nin kuruluş aşamasında MeralAkşener'in hayatına dokunduğu herkesi bir şekilde satışagetirdiğini söylemiştim.

"ANAP'ta Mesul Yılmaz'ı, DYP'de Çiller'i sattı. AK Parti'dekoltuk kapamayınca MHP'ye kapağı attı. İlk fırsatta Bahçeli'yi desattı" demiş ve eklemiştim.

"Birlikte yola çıktığı Kılıçdaroğlu ile TemelKaramollaoğlu'nu da satacak"

Yanılmadım!

Abdullah Gül'ün adaylığı döneminde, "Ben aday olmaktanvazgeçmem" diyerek kendisine 15 milletvekili kiralayınKılıçdaroğlu'nu ilk fırsatta sattı. 

Şimdi ise işi bir tık ileri götürerek, bahanelerin ardına sığınarakpartili arkadaşlarını satışa getiriyor. 

İyi Partililer iki gündür geri dönsün diye kendini heder ediyor.Kendisini Akşener'in evinin korkuluklarına zincirleyenler bileoldu. 

Dönmesini isteyecekler tabi, başka çareleri yok.

Çünkü Akşener dışında partiyi en azından yüzde 10 barajsınırına yaklaştıracak lider adayı yok. Akşener giderse,partinin kısa sürede tabela partisine döneceğini hepsi çok iyibiliyor.

Ya Bahçeli'nin elini öpüp, "Biz ettik senetme" diyecekler, ya da siyaset sahnesinden yok olupgidecekler.

Aslına bakarsanız bundan sonra Akşener dönse de dönmese de pek farketmeyecek. 

Çünkü İP bir kez koptu. 

İyi Parti'nin siyasi serüveni başladığı gibi bitti. Akşener'einanıp güvenenlerin bundan sonra yapacağı tek şey kalıyor.

Dizlerine vurup, "heüüvvv heüüüvvv" diyeağlamak!

Ya da toplu halde MHP'ye geçmenin yollarını aramak! Bunun içinzemin yoklamasının yapıldığı, bazı isimlerin MHP'ye geçmekiçin hazırlık yaptığı konuşuluyor zaten...

Minimum 15 kişi MHP'ye geçerse kimse şaşırmasın!

Tabi Devlet Bahçeli kabul ederse!...

Yorumlar94 yorum