BIST 1.205
DOLAR 7,88
EURO 9,28
ALTIN 482,48
HABER /  GÜNCEL

'Hero' tişörtlü öğrenci hakkında karar çıktı

FETÖ darbe girişimi davasının görüldüğü duruşma salonuna "Hero" (kahraman) yazılı tişörtle girmek isteyen üniversite öğrencisi beraat etti

Abone ol

Darbe girişimi davasının görüldüğü Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'ndeki duruşma salonuna "Hero" yazılı tişörtle girmek isteyen Emirhan Baysal, "Terör örgütü propagandası yapma" suçundan yargılandığı davada beraat etti.

Ankara 15. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuksuz sanık Baysal ile avukatı Adil Hasan Tahsin Dinç ve sanığın yakınları katıldı.

"SUÇ TARİHİNDEN ÖNCE SATIN ALDIM"
Önceki beyanlarını tekrar eden Baysal, Erzurum'da üniversite öğrencisi olduğunu, üzerinde "Hero" yazılı tişörtü suç tarihinden çok önce birçok yerde şubesi bulunan bir mağazadan satın aldığını belirtti.

Baysal, suçsuz olduğunu bildirerek beraatine karar verilmesini talep etti. Sanık avukatı Dinç ise müvekkilinin FETÖ üyesi olmadığını ve giydiği tişörtü suç kastıyla giymediğini öne sürerek beraatini istedi.

Cumhuriyet savcısı, sanık Baysal'ın yapılan sorgusunda FETÖ ile herhangi bir bağlantısı olmadığı ve tişörtü çok şubeli bir mağazadan aldığının belirlendiğini söyleyerek, Baysal hakkında kesin ve inandırıcı delil olmadığı gerekçesiyle beraatine karar verilmesini talep etti.

Beyanların ardından kararını açıklayan mahkeme, Baysal'ın beraatine karar verdi.

ÖNCEKİ HABERLER
Naci Ağbal: Bayram ikramiyesi kalıcı bir düzenleme
Aranan DHKP-C'li Yunanistan'a kaçarken yakalandı
LGS sınavı sözel bölüm kaç soru olacak-sınav kaç dakika sürecek?
Karne notu öğrenme e-okul VBS girişi yap MEB 2018
Antalya il içi atama sonuçları-Tayini çıkan öğretmen listesi MEB 2018
29 Ekim şiirleri kısa 1 kıtalık 2 kıtalık 29 Ekim şiirleri derlemesi
Yorumlar 4 yorum