BIST 7.774
DOLAR 28,93
EURO 31,27
ALTIN 1.892,43
HABER /  GÜNCEL

HDP'li Faysal Sarıyıldız'la ilgili bomba iddia! Herkes yurt dışında sanıyordu ama...

HDP’nin Şırnak eski milletvekili Faysal Sarıyıldız’la ilgili bomba bir iddia gümdeme geldi. Güvenlik güçlerine teslim olan PKK’lılar, her yerde aranan HDP'li vekilin PKK'nın bomba eğitim kampında eğitim aldığını itiraf etti.

Abone ol

Güvenlik güçlerine teslim olan PKK’lılar, HDP’nin Şırnak eski milletvekili Faysal Sarıyıldız’ın ağustos-eylül aylarında Gare’de bomba eğitimi aldığını itiraf etti!

Her yerde aranan HDP'li vekil terör örgütü PKK'nın bomba eğitim kampında ortaya çıktı

2015 Temmuz ayında PKK’nın Suruç koluna silah ve bomba götürdüğü tespit edilen ve terör yandaşlarıyla kol kola fotoğraflar veren HDP’nin Şırnak eski ,milletvekili Faysal Sarıyıldız’la ilgili şok bilgiler ortaya çıktı.

SARIYILDIZ İZİNİ KAYBETTİRDİ: Akşam gazetesinin haberine göre Sarıyıldız, KCK soruşturması kapsamında tutuklanmış daha sonra serbest bırakılmıştı. Yurtdışına kaçan Sarıyıldız izini kaybettirmişti. Terör bölgesindeki operasyonlar sırasında güvenlik güçlerine teslim olan PKK’lılar örgüt kamplarındaki yaşamlarını tek tek anlattılar. 2017 Temmuz ayında vekilliği düşürülen Şırnak eski Milletvekili Faysal Sarıyıldız vekilliği düşer düşmez terör yuvasına koşmuş. Teslim olan iki PKK’lının sorguları sırasında vekilliği düşen HDP’li Sarıyıldız’ın ağustos ve eylül ayında Mahmur’a geldiğini anlattılar.

ÖNCE KANDİL, SONRA GARE!

PKK’nın Mahmur kampına gelen Sarıyıldız’ın buradan da eğitim alması için önce Kandil’e gönderildiğini belirten itirafçı PKK’lılar güvenlik birimlerine Sarıyıldız’ın buradan da üst düzey PKK yöneticilerinin bomba ve silah eğitimleri aldığı Gare ve Xineri alanlarına götürüldüğünü anlattılar. Üst düzey yöneticilerin ‘PKK Ocağı’ adı altında eğitim gördüğü iki itirafçının sorgularında ortaya çıktı. Terör örgütü militanları Kandil, Gare, Zap, Etina gibi kamlarda bombalı ve silahlı eğitimler alıyorlar.

GARE PKK'NIN EN ÖNEMLİ KAMPLARINDAN BİR TANESİ

Gare Kampı, PKK terör örgütünün en önemli kamplarından birisi. Gare alanı içinde araç gereç imalatı, bilgisayar programcılığı gibi bölümlerden oluşur. 20-30 kişilik mevcudu olan bir kamptır. Burada teröristlere pratik şehir eylemi için sigara paketi, cips paketi, konserve ve benzeri düzenek şeklinde, 5, 10, 15, 20 dakikalık süreleri olan çok incelenmeden, herhangi bir noktadan dikkat çekmeyen, içinde RDX, çok şiddetli patlayıcılar olan kola ve gazoz karışımlı patlayıcılar öğretilir. Gelen teröristler burada 5-6 ay arasında eğitim görürler.