BIST 4.581
DOLAR 19,97
EURO 21,38
ALTIN 1.249,93
HABER /  POLİTİKA  /  HDP

HDP'den açıklama geldi! Davutoğlu'na ne cevap verilecek?

Başbakan Ahmet Davutoğlu, yeni anayasa, iç tüzük ve reformları görüşmek üzere muhalefetten randevu talep etmişti. CHP'nin ardından HDP'den de yanıt geldi.

Abone ol

Başbakan Ahmet Davutoğlu, yeni anayasa, iç tüzük ve reformları görüşmek üzere CHP, MHP ve HDP'den önümüzdeki hafta için randevu talep etmişti.

HDP Grup Başkanvekili Baluken, Başbakan'ın randevu talebine olumlu yanıt vereceklerini açıkladı.

BALUKEN: OLUMLU YANIT VERECEĞİZ

HDP Grup Baskanvekili Idris Baluken,"Basbakan'in 30 AralIk'taki gorüşme talebine olumlu yanıt vereceğiz" açıklamasında bulundu.

KILIÇDAROĞLU KABUL ETTİ

Başbakan Davutoğlu'nun randevu talebine ilk cevap CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan geldi. Kılıçdaroğlu 30 Aralık tarihine randevu verdi.

Öte yandan MHP'nin de randevu talebini değerlendirildiği bildirildi.

NELER KONUŞULACAK?

Başbakanlık kaynakları tarafından Başbakan Davutoğlu'nun 30 Aralık Çarşamba günü öncelikle bütçe, reformlar, iç tüzük ve özellikle de yeni anayasa konusunu değerlendirmek üzere Meclis'te grubu bulunan siyasi parti genel başkanlarından randevu talep ettiği açıklandı.

Davutoğlu, kampanya dönemi ve seçim sonrasında bu dört yılın iyi değerlendirilmesi gerektiğini ve anayasayı milletin temsilcileri ve milletvekilleri yapacaksa Meclis'te grubu bulunan siyasi partilerle anayasa konusunu konuşmak gerektiğini birçok kez ifade etmişti. Davutoğlu'nun 2016 yılına girmeden bu görüşmeleri gerçekleştirmek istediği ve bu çerçevede randevu taleplerini ilettiği belirtildi.