BIST 1.378
DOLAR 8,12
EURO 9,71
ALTIN 455,43
HABER /  GÜNCEL

Hayrünnisa Gül olayı askerleri basmış

Ahmet Sever'in kitabıyla birlikte Hayrünnisa Gül hakkında hiç bilinmeyen bir olay ortaya çıktı. Hayrünnisa Gül başörtüsü yüzünden yasaklandığı askeri başyaverlik binasını basmış.

Abone ol

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün başdanışmanı Ahmet Sever, Çankaya’da yaşadıklarını anlattığı ‘Abdullah Gül ile 12 Yıl’ kitabından müthiş bir Hayrünnisa Gül olayı çıktı.

Abdullah Gül cumhurbaşkanı olduktan sonra askerler başörtülü Hayrünnisa Gül'ün 'askeri noktalardan' geçişine yasak koymuşlar. Hayrünnisa Gül bir gün 'artık yeter' deyip kendi kullandığı otomobil ile baskın yapmış.

CEZA KAPISI
İşte Hayrünnisa Gül olayının ayrıntıları;
hayrünnisa-gül.jpg
- Başörtüsü takıntısıyla hayatı ona zehir ettiler. Dünyanın bütün kırmızı halılarında yürüyebilen bir first lady kendi evinde yürüyemiyordu. Ziyarete gelen yabancı first lady’lere de zulümdü. Yan kapılardan alıyorlardı, C kapısından. Buna ‘Ceza kapısı’ diyordu.

'YETER ARTIK' DEYİP BASKIN YAPMIŞ

- Cumhurbaşkanlığı’nın içindeki askeri geçiş noktalarından Hayrünnisa Hanım’ın geçmesini istemediklerini belirttiler. Bir gün Hayrünnisa Hanım otomobili şoföründen alıp Başyaverlik’e geliyor. Bunu duyan Cumhurbaşkanı da peşinden... Yetişip yanına oturuyor. Başyaver koşturarak gelmiş, terlemiş. Hayrünnisa Hanım espri yapmış: “Metin Albay, hayrola? Nefes nefese kalmışsın, spor mu yapıyorsun?” diye takılmış.

ABDULLAH GÜL NE TEPKİ VERDİ?

- O zaten çok üzülüyordu. Bunu sonlandırma düşüncesi vardı kafasında. Hayrünnisa Hanım hızlandırmış oldu.

ASIL İNTİFADAYI BEN BAŞLATACAĞIM SÖZÜNÜ NİYE SÖYLEDİ?

Hayrünnisa Gül , Abdullah Gül'ün Çankaya’ya veda yemeğinde de “Asıl intifadayı ben başlatacağım” sözleriyle büyük sarsıntı yaratmıştı. Hayrünnisa Gül'ün bu sözü neden söylediğini de Ahmet Sever şöyle aktardı;

- Ak Parti içinden, yakınından, medyasından çok büyük saldırılar geldi. Çok kırıldılar buna. Abdullah Bey resepsiyonda sitemini daha yumuşak bir dille yapmıştı. Hayrünnisa Hanım daha sert noktalara götürdü. İçindekini frensiz boşaltan bir tepkiydi.

ÖNCEKİ HABERLER
15 yaşında hamile kaldı kürtaj oldu!
Bedava genelev! Kapıda kuyruk bitmiyor
Hüda Par'dan HDP'ye karşılık Hizbullah'a çağrı
Bahçeli'den Erdoğan'a son dakika 'görüşme' cevabı
Abdullah Gül'ün AK Parti'deki A ve B planı netleşti
Gülen'den Sedat Peker'e özel hediye!
UCM'den şok Ömer El- Beşir kararı!
HDP'li başörtülü vekil konuştu! Kürt olarak...
Anket sonuçları bu koalisyonu ortaya çıkardı
PKK'dan Dağlıca askeri üsse saldırdı
Yorumlar 33 yorum