BIST 1.445
DOLAR 8,27
EURO 10,06
ALTIN 489,53
HABER /  GÜNCEL

Hatay Valisi duyurdu: Suriyeliler seçim günü dışarı çıkmayacak

HATAY'da seçim güvenliği toplantısı yapıldı. Hatay Valisi Rahmi Doğan başkanlığında yapılan seçim güvenliği toplantısında Suriyelilerle ilgili önemli bir karar alındı.

Abone ol

Hatay Valisi Rahmi Doğan başkanlığında seçim güvenliği toplantısı yapıldı.

Toplantıda 31 Mart 2019 Pazar günü geçici barınma merkezlerinde yaşayan Suriyelilere seçim günü dışarı çıkma yasağı getirilmesi, evlerde kalan Suriyelilerin ise zorunlu bir durum olmadıkça dışarı çıkmaması kararı verildi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay’a seçim koordinasyon merkezi kurulduğunu söyledi. Vali Doğan, valilik olarak görevlerinin vatandaşın hür iradesinin sandığa özgürce yansımasını sağlamak olduğunu dile getirdi.

Bugüne kadar seçimlerde Hatay'da bir sorun çıkmadığına dikkat çeken Vali Doğan "Bundan sonra da yaşanmaması için gereken tedbirleri almaya gayret göstereceğiz” dedi.

SURİYELİLER SEÇİMDE ÇIKMAYACAKLAR
Hatay’da yaşayan Suriyelilere de değinen Vali, Geçici Barınma Merkezlerinde yaşayan Suriyelilerin seçim günü merkezlerinden çıkmayacaklarını duyurdu.

Vali Doğan konuşmasına şöyle devam etti: "Ayrıca Suriyeli kanaat önderleri ile tüm ilçelerimizde yapılan görüşmelerde, kendi imkanları ile tuttukları evlerde yaşayan Suriyeli misafirlerimizden de seçim günü mecbur kalmadıkça sokağa çıkmamaları rica edildi. Seçim öncesi, sırası ve sonrasında alınması gereken tedbirleri güvenlik güçlerimiz ile birlikte alacağız. İlimizde yeterli güvenlik personelimiz bulunduğundan dışarıdan takviye birim talebimiz olmayacak" dedi. 

ÖNCEKİ HABERLER
Ziraat Bankası değerini arttırdı Bakan Albayrak açıklama yaptı
Kemal Öztürk'ün 31 Mart yerel seçimleriyle ilgili iddiası konuşuluyor
Uludağ'da çatıdan düşen karlar sonucu 6 kişi ölümden döndü
İlk cemre nereye düşer 2019 ilk cemre düşmesi ne zaman?
TikTok tarihi başarıya imza attı! Bir ayda 75 milyon kullanıcı
Devlet Bahçeli'den İlber Ortaylı'ya sert yanıt: Gülmeye devam etsin, ama haline
Balıkesir'de neler oluyor? Çok sayıda kişi hastanede 4'ü kırmızı kodlu
Pakistan Çin'le eşek ticareti konusunda anlaştı
Maduro'yu bekleyen üç son Erol Mütercimler açıkladı
PYBS bursları yattı mı 2019 bursluluk ödeme takvimi
Yorumlar 5 yorum