BIST 4.887
DOLAR 20,75
EURO 22,46
ALTIN 1.310,74
HABER /  DÜNYA

Hastanedeki patlamanın sebebini açıkladı

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ndeki patlamanın, mutfak tüpünden kaynaklandığını, olayda her...

Abone ol

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ndeki patlamanın, mutfak tüpünden kaynaklandığını, olayda herhangi bir yaralanma olmadığını söyledi.
Bakan Müezzinoğlu, Dr. Yıldırım Aktuna Nöroloji Kliniği’nin 2. katındaki servis bölümünde, bu sabah saat 05.30 sıralarında meydana gelen patlama sonrası, hastaneye gelerek incelemelerde bulundu. Gazetecilere açıklama yapan Müezzinoğlu, “Üst kattaki mutfakta, mutfak tüpünün patlaması sonrası oluşan bir hasar var. Ama herhangi bir hastamızda, hasta yakınında, çalışanımızda, herhangi bir sağlık sorunu ve yaralanma olmamıştır. Bir fiziki mekan tahribatı var. O katta bulunan 24 hastamız, bir alt kata ve diğer servislere yerleştirilmiştir. Onları ziyaret ettim, hepsi gayet iyi. Sabah o patlamayla, ‘bomba mı düştü?’ diye bir telaşeleri olmuş. Ama şu an hepsi sakin, sağlıklı, herhangi bir sorun yok. Hastanede yatan hastalarımıza ve çalışanlarımıza geçmiş olsun” dedi.
Yanına gelen bir hasta yakınının “Hastalarımız yataklarda değil, koltuklarda bekliyor” demesi üzerine ise Bakan Müezzinoğlu, “24 hastanın 12’sini ziyaret ettim. Hepsi yerleştiriliyor. Hepsine yatak buluyoruz” diye konuştu.
Bakan Mehmet Müezzinoğlu, incelemelerinin ardından hastaneden ayrıldı.
(İHA)