BIST 10.732
DOLAR 32,89
EURO 35,32
ALTIN 2.462,11
HABER /  GÜNCEL

Hastane inşaatında göçük! Ölü ve yaralı var...

BARTIN'da, 400 yataklı hastanenin temel kazısı sırasında meydana gelen göçükte, çalışma yapılan iş makinesi ile kamyon, toprak ve kaya parçalarının altında kaldı. Köpçe operatörü yaralı kurtulurken,kampon şoförü hayatını kaybetti.

Abone ol

BARTIN'da 400 yataklı devlet hastanesinin temel kazısı sırasında göçük meydana geldi. Tonlarca toprak ve kaya parçası, temele aktı. Bu sırada temelde bulunan kamyonla, kamyona toprak dolduran kepçe göçük altında kaldı. Olayın ardından bölgeye İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), 112 Acil ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

TONLARCA KAYANIN ALTINDA KALDILAR... Ekipler, kepçe operatörü Erkan Cumhur ile kamyon şoförü Hayati Erdoğan'a ulaşabilmek için zamana karşı hummalı bir çalışma başlattı. Kısa sürede ulaşılan kepçe operatörü Erkan Cumhur, yaralı olarak kurtarıldı. Cumhur, hazır bekleyen ambulansla Bartın Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedaviye alındı. 

KAMYON 5 METRE GÖMÜLDÜ... 5 metrelik toprağın altında kalan kamyona ulaşmak için başka bir iş makinesi bölgeye çağırıldı. Yaklaşık 1 saatlik çalışmayla Hayati Erdoğan’a da ulaşıldı. Yapılan kontrollerde Erdoğan'ın yaşamını yitirdiği saptandı. 

20 GÜN ÖNCE BABA OLMUŞ... Acı haberi alan Erdoğan'ın mesai arkadaşları, gözyaşlarına boğuldu. Hayati Erdoğan'ın cenazesi, yapılan nicelemenin ardından morga kaldırıldı. Yaklaşık 5 ay önce işe başlayan kamyon şoförü Hayati Erdoğan'ın, 20 gün önce 3'üncü çocuğunun dünyaya geldiği belirtildi.