BIST 4.830
DOLAR 19,19
EURO 20,90
ALTIN 1.220,00
HABER /  GÜNCEL

Hamsi Festivali'nde 5 ton hamsi dağıtıldı

Esenlerde 7'ncisi düzenlenen Hamsi ve Horon Festivali'nde 5 ton hamsi vatandaşlara ikram edildi.

Abone ol

Festival kapsamında düzenlenen Hamsi Yeme Yarışması ilginç görüntüler oluştururken En Güzel Atmaca Yarışması da renkli görüntülere sahne oldu.

Esenler Belediyesi ve Esenler Rizeliler Derneği tarafından bu yıl 7'nci kez düzenlenen 'Hamsi ve Horon Festivali' renkli görüntülere sahne oldu. Esenler Dörtyol Meydanı'nda düzenlenen festivale Gümrük ve Ticaret eski Bakanı ve AK Parti Milletvekili Hayati Yazıcı, AK Parti İstanbul Milletvekilleri Metin Külünk, Yıldız Seferinoğlu, Mustafa Şentop, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner ve çok sayıda vatandaş katıldı.

HAMSİLER, DEV KAZANLARDA VE METRELERCE UZUNLUKTAKİ MANGALLARDA PİŞTİ

Metrelerce uzunluktaki mangalda ve dev kazanlarda pişirilen 5 ton hamsi, helva ve çay ile birlikte binlerce vatandaşa ikram edildi. Hamsinin tadına bakmak isteyen vatandaşlar saatler öncesinden alanı doldurdu. Festivalde dev standın başına geçen protokol üyeleri vatandaşlara hamsi ikramında bulundu. Birbirinden renkli görüntülere sahne olan Horon ve Hamsi Festivali'nde Hamsi Yeme Yarışması ve En Güzel Atmaca Yarışması da düzenlendi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği festivalde hamsiyle yapılan 20 çeşit yemeğin tarifi de verildi.