BIST 1.210
DOLAR 7,88
EURO 9,31
ALTIN 482,96
GÜNCEL

Haldun Dormen yeni AKM binasını çok beğendi: Çok mutlu oldum

Yönetmen ve oyuncu Dormen, Yeni Atatürk Kültür Merkezi Projesi'ne ilişkin, 'İstanbul gibi bir şehirde opera binası olmaması kadar korkunç bir şey olamaz. Onun için sadece sanatçılar için değil, tüm İstanbullular için harika bir olay.' dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tanıtımı gerçekleştirilen "Yeni Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Projesi"ni değerlendiren yönetmen ve oyuncu Haldun Dormen, de tiyatro binası olarak 1946'da projelendirilen AKM'nin yenilenmesinden dolayı çok mutlu olduğunu söyledi. Dormen, İstanbul Kültür Sarayı adıyla 1969'da hizmete açılan merkez için, "Hiç ümidim yoktu, benim için harika bir haber oldu. İnşallah çok kısa zamanda da kavuşuruz AKM'ye." dedi.

Aralıklarla yaklaşık 60 yıldır birçok ünlü oyunların sahnelendiği Dormen Tiyatrosunu kuran Haldun Dormen, dayanıklılık problemleri nedeniyle yenilenme kararı alınan AKM binasının açılmasının, İstanbullular tarafından merakla beklendiğini vurguladı. "Opera binası olmaması korkunç"

Özel tiyatroların yanı sıra birçok ödenekli tiyatroda da yönetmen ve oyuncu olara yer alan, bir dönem gazetecilik yapan ve kitaplar kaleme alan Dormen, şöyle konuştu: "İstanbul gibi bir şehirde bir opera binası olmaması kadar korkunç bir şey olamaz. Hakikaten korkunç. Süreyya operasına sıkışmış durumdalar. Onun için sadece biz sanatçılar için değil, tüm İstanbullular için harika bir olay."

Sitene Ekle
Yorumlar