HABER /  GÜNCEL

Hacılık çekilişi 2017 hac kura sonuçları

2017 hacılık çekilişi sonuçları bugün diyanet tarafından açıklanıyor. Hacilik cekilisi bugün saat 15.00'da yapılacak. hac kura sonuçları asil ve yedek listeleri de saat 23.00'da ilan edilecek.

1 milyon 8 bin hacı adayının beklediği hac kura sonuçları Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından saat 23.00'da asil ve yedek liste olarak açıklanacak. Hacı adayları için kura çekilişi de saat 15.00'da yapılacak. 2017 yılı Diyanet hac kura çekilişi sonuçlarını beklerken aşağıdaki resme tıklayarak hac kayıtları son durumunu sorgulama yaparak öğrenebilirsiniz.

Yapmanız gereken TC kimlik numaranızı ve ekranda gördüğünüz güvenlik kodunu girmek. Bu şekilde hac kayıt durumunu sorgulama yapabiliyorsunuz.2017 hac kayıtları sorgulama ekranı - hac kura sonuclari 2017 hac kura sonuçları çekilişi
TC numarası ile hac kura sonuçları sorgulamasını yaparak asil mi yedek mi listede olduğunuzu öğrenebileceksiniz. Hac kura sonuçları sorgulama ekrana hac.diyanet.gov.tr sitesi tarafından  kullanıma açılacak. Hac kura sonuçlarının tam ve asil listeleri Diyanet tarafından bu gece saat 23.00'de ilan edilecek. Diyanet İşleri Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, kutsal topraklara gidecek hacı adaylarını belirlemek için gerçekleştirilecek kura çekimi, Türkiye Diyanet Vakfı Konferans Salonu'nda yapılacak. Bilgisayar ortamında, basın ve kamuoyuna açık yapılacak kura çekiminde hacı adayları, başvuru yapan 1 milyon 892 bin 724 kişi arasından belirlenecek.

ÖNCEKİ HABERLER
Melih Gökçek'ten ikinci darbe hazırlığı iddiası
İki aylık hamile kadının feci ölümü!
Anlık istihbarat geldi öldürüldüler Genelkurmay açıkladı
Darbeyi üç ay önce söyleyen Rubin'den Gülen çağrısı
Gülen o ülkeden büyük bir arazi satın aldı Bozdağ duyurdu
Hac kayıt tarihleri 2019 bitiyor Diyanet yeni uyarıyı yaptı
Yorumlar