BIST 2.444
DOLAR 16,29
EURO 17,44
ALTIN 976,23
HABER /  DÜNYA

Hababam Sınıfı 40. yaşını kutladı

Hababam Sınıfı filmi oyuncuları, filmin 40. yılını pasta keserek kutladı. İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği’nin bir araya getirdiği oyun...

Abone ol

Hababam Sınıfı filmi oyuncuları, filmin 40. yılını pasta keserek kutladı. İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği’nin bir araya getirdiği oyuncular, klasik otomobillerle filmin çekildiği mekana giderek hasret giderdi.
Rıfat Ilgaz’ın unutulmaz eserinden sinemaya uyarlanan Hababam Sınıfı filmlerinin ilki 1974 yılında çekilmişti. Filmin oyuncularından Halit Akçatepe, Ahmet Arıman, Tuncay Akça, İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği’nin düzenlediği bir organizasyonla bir araya geldi.
İlk filmin 40. yılını pasta keserek kutlayan oyuncuları, uzun zaman sonra bir araya gelerek eski günlerini yad etti. Üzerinde Hababam Sınıfı oyuncularının birlikte çekilmiş fotoğrafı bulunan pastayı kesen oyuncular, hayatta olmayan Adile Naşit, Kemal Sunal gibi yıldızları da anmayı unutmadı.

"KEMAL SUNAL ŞU AN KEŞKE ARAMIZDA OLSAYDI"
Hababam Sınıfı filminin zaten her şeyi söylediğini dile getiren Halit Akçatepe, “40 yıldır seyredilen bir film için ne konuşulur ki? Seyirci o kadar beğenmiş, o kadar sevmiş ki 40 yıldır sıkılmadan hala seyrediyor ve seyredecek de. Çok güzel ve çok iyi bir filmdi. Bütün bu arkadaşlarımızın hepsi çok gençti. Ama çok da güzel oynadılar. Tabi Hababam Sınıfı dendiği zaman Ertem Eğilmez’i unutmamak lazım. O filmin büyük başarısı Ertem Eğilmez’e aittir. Ama tabi ki yazarı koca usta Rıfat Ilgaz, müziklerini yapan Melih Kibar. Bunlar unutulmaz insanlardır. Onların sayesinde bu film bu zamana kadar gelmiştir” şeklinde konuştu.
Hayta İsmail rolüyle hafızalara kazınan Ahmet Arıman ise filmde herkesin yaramaz olduğunu dile getirerek “Hababam Sınıfı tabii ki yaramazlık yapıyor ama sonrada özür dilemesini biliyor. Mesajını gönderir. Küçüklere kötü örnek olmaz. Hababam Sınıfı’nın genel amacı budur. Kemal Sunal şu an keşke aramızda olsaydı. Biz arkada dururduk. Onlar Halit abi ile hep önümüzde dururlardı. Keşke olsalardı. Buradan hepsine rahmet diliyorum” dedi.
Filmin küçük oyuncusu Tuncay Akça ise zaman içerisinde çok sayıda yapımda yer aldığını ifade ederek “Ama hala biz Hababam Sınıfı’nda ki o ufak gülen çocuk olarak hatırlanıyoruz” şeklinde konuştu.
Pasta kesimini ardından İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği üyeleri tarafından klasik otomobillerle filmin çekildiği Adile Sultan Kasrı’na gelen oyuncular, filme okul binası olarak kullanılan kasrın önünde hatıra fotoğrafı çektirerek geçmişi yad etti.
(İHA)

ÖNCEKİ HABERLER
MHP'li Vural Rabia işareti yaptı!
MHP'li Vural Rabia işareti yaptı!
İlk Lazca TV kanalı yayında
İlk Lazca TV kanalı yayında
Cemaat’ten Başbakan’a uzlaşma mektubu
Cemaat’ten Başbakan’a uzlaşma mektubu
Milliler rahat kazandı
Milliler rahat kazandı
İstanbul’a iki dev müjde
İstanbul’a iki dev müjde
Miley Cyrus'la fena dalga geçtiler
Miley Cyrus'la fena dalga geçtiler
Gülen'den Erdoğan'a barışalım mektubu
Gülen'den Erdoğan'a barışalım mektubu
69 STK Erdoğan için toplandı
69 STK Erdoğan için toplandı
Cilvegözü sınır kapısı kapatıldı SON DAKİKA
Cilvegözü sınır kapısı kapatıldı SON DAKİKA
Efsaneye Muslera forması
Efsaneye Muslera forması