BIST 9.814
DOLAR 32,36
EURO 34,43
ALTIN 2.438,65
HABER /  POLİTİKA

Gül'den YouTube için talimat!

Twitter'a iyice ısınan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün yeni tweet'i YouTube ve Google yasağıydı.

Abone ol

Twitter’da güncel konularla ilgili mesajlar veren Cumhurbaşkanı Gül, internetteki yasakları doğru bulmadığını yazdı. Gül, “Google ve YouTube’un kapatılmasına karşıyım. Bu konuda talimat verdim” dedi.

Twitter üzerindeki hesabında yorumlarını paylaşan Cumhurbaşkanı Gül, çeşitli konulardaki görüşlerini ''Yoğun gündem nedeniyle epey zamandır kendim yazamadım. Bazı konularda görüşlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum'' sözleriyle aktarmaya başladı.

YouTube ve Google siteleriyle ilgili görüşlerini daha önce de birkaç kez aktardığını anımsatan Cumhurbaşkanı Gül, Twitter üzerinde de bu yasaklarla ilgili değerlendirmede bulundu.

YASAĞIN KALDIRILMASI İÇİN YASA TALİMATI VERDİM

Gül, ''YouTube ve Google konusunda çok fazla şikayet olduğunu biliyorum. Bu konudaki görüşlerimi daha önce birkaç kez sizlerle de paylaştım. Kesinlikle kapatılmalarına karşıyım. Bu konuda çözüm için ilgili birimlere talimat verdim. Gerekirse yasa değişikliği yapılmasını da istedim'' dedi.

Cumhurbaşkanı Gül'ün çeşitli konulara ilişkin twitter'daki değerlendirmeleri şöyle:

''Yeni pasaportlarla ilgili sorular var. Bu konu aslında Türkiye'nin uzun yıllar üzerinde çalıştığı ama bir türlü bitiremediği bir proje idi. Nihayet tamamlandı ve çok da güzel oldu. İlk pasaportu da bana verdiler. Biliyorsunuz bu on yıllık süreli bir pasaport ve dolayısıyla on yıl boyunca başka masraf olmayacak.

'TAŞ ATAN ÇOCUKLAR İÇİN TAKİPTEYİM'

Taş atan çocuklar konusunda düşüncelerimi daha önce paylaşmış ve o zamanlar gerekli talimatları da vermiştim. Mecliste yasa tasarısı hazırlandı. Komisyonda bazı farklı görüşler çıktığı için uzadığını biliyorum. Ama yakından takip ediyorum.

Şehitlerimiz konusuna çok özel önem veriyorum. Cumhurbaşkanı olunca ilk defa şehit yakınları ve gazilerimize Çankaya Köşkü'nde iftar verdim. Ve bunu bir gelenek yapıp her sene ilk iftarı onlarla yapıyorum ve bütün illerden katılım oluyor. Her konuşmamda toplumun dikkatini bu hususa çekiyorum. Ziyaret ettiğim illerde yemeklerde baş masama muhakkak şehit yakınlarını oturtuyorum. Yine Cumhurbaşkanı olarak sadece gazilerimiz ve şehit yakınları ile ilgilenmek üzere terörle mücadelenin içinden gelmiş olan... Emekli kurmay albayı özel olarak şehit yakınları ve gazilerimizin sorunları ile ilgilenmek üzere danışman atadım. Bu vesile ile bugünkü (dünkü) şehitlere Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum.''

'HER İLE GİTMEK İSTİYORUM'

Vatandaşlarımız kendi illerini ne zaman ziyaret edeceğimi soruyorlar. Görevde olduğum süre içinde bütün illerimizi ziyaret etmek istiyorum.''

Bildiğiniz gibi İstanbul, 2010 Avrupa Kültür Başkenti. Arvo Part, Estonya'lı çok meşhur bir klasik müzik kompozitörü. 'Adem'in Yakarışı' eserinin dünya prömiyerini İstanbul'da icra etti. Estonya Cumhurbaşkanı ve seçkin konuklarla beraber dinledim. Bu konuda doğrusu benim fazla bilgim yok ama uzmanlar çağımızın en önemli bestekarlarından birisi olduğunu söylüyorlar. Ben de Arvo Part'a bir ödül verdim. Gerçekten çok etkileyiciydi.

Bu hafta dikkatimi çeken bir konu da Türkçe Olimpiyatları idi. Ben yurtdışı gezilerimde de Türk okullarını ziyaret ediyorum. Ziyaret sırasında kültür programları yapıyorlar ve gerçekten çok etkileyici. Bu çalışmalar güzel Türkçemiz ve Türk kültürünün yayılmasına büyük katkı sağlıyor. Emeği geçenlere teşekkür ederim.''

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün twitter'daki hesabında biyografisi de yer alıyor.

Şu anda twitter üzerinde 27 bin 373 kişi tarafından izlenen Gül, sayfasında fon olarak Çankaya Köşkü'nün büyük boy bir fotoğrafına yer veriyor.