BIST 10.471
DOLAR 32,52
EURO 34,97
ALTIN 2.433,16
HABER /  EKONOMİ

Göktaşı bakanlar arasında espri konusu oldu

Günlerdir konuşulan Bingöl’ün merkez Sarıçiçek köyü kırsalına düşen göktaşlarının vergiye bağlananacağı iddiası bakanlar arasında espri konusu oldu.

Abone ol

Bingöl’ün merkez Sarıçiçek köyü kırsalına 2 Eylül’de düşen göktaşı parçalarını satan köylülerden vergi alınıp, alınmayacağı polemiği bakanlar arasında da espri konusuna dönüştü.

Dün maliyecilerin bastığı köyde incelemelerde bulunmasının ardından sosyal medyada tartışılan konu üzerine Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de twitter hesabında anket çalışması yaptı. Ankette oy kullananların yüzde 72’si, “Vergi alınmasın” dedi.

KÖYLÜDEN VERGİ ALINMAYACAK

Bakan Şimşek yaptığı açıklamada, konunun ticari süreklilik arz etmediği için köylüden vergi almayacaklarını belirtti. Hesabından bir de paylaşımda bulunan Şimşek, “Bingöllülerin göktaşı satışına vergi yok ama ticari amaçla başka illerden gelerek, bu işi yapanlar vergiye tabi” ifadelerini kullandı.

GÖKTAŞINDAN VERGİ ALINIR MI?

Şimşek’in bu açıklaması üzerine Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, sosyal medya hesabından, “Göktaşından vergi alınır mı? konusu maliye bölümünde iyi bir sınav sorusu olabilirdi :)” diye yazdı.

AMAN ABİ DİKKAT EDİN!

Eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ise, “Aman abi dikkat edin çifte vergilendirme olmasın göktaşı toplama konusunda :)” diyerek konuya dahil oldu.