HABER /  GÜNCEL

Gestaş 9 günde 155 bin araç taşıdı

Bayram tatilinde Çanakkale-Eceabat, Çanakkale-Kilitbahir, Lapseki-Gelibolu ve Çardak-Gelibolu hatlarında 1 kilometreyi bulan araç kuyrukları oluşturmuştu.

Kurban Bayramı'nın ikinci gününde dönüşe geçen tatilciler, Çanakkale-Eceabat, Çanakkale-Kilitbahir, Lapseki-Gelibolu ve Çardak-Gelibolu hatlarında 1 kilometreyi bulan araç kuyrukları oluşturmuştu. Ancak Çanakkale Boğazı'nı geçişte en yoğun gün dün yaşandı. Aynı hatlarda tatilcilerin feribot kuyruğu 2.5 kilometreyi buldu.

Feribota sıra gelme süresi de 2 saatti geçti. Bu yoğunluğa son gün trafiğin yoğun olacağını düşünüp, bir gün önce evlerine giderek mesai öncesinde dinlenme fırsatı bulmak isteyenler neden oldu. Birçok tatilci, Çanakkale'deki uzun araç kuyruklarına takılınca dün dönüş yoluna çıktığı için pişmanlık yaşadı. Kurban Bayramı ile birlikte 10 günlük tatilin son gününde ise Çanakkale, Lapseki ve Çardak feribot iskelelerinde beklenen olmadı. Herkes son gün daha yoğun olacağını düşünürken, bu feribot iskeleleri günü düne göre çok daha sakin geçirdi. Çanakkale, Lapseki ve Çardak iskelelerinde araç kuyruğu gün boyunca 500 metre civarında seyretti. Bu hatlarda saatsiz olarak sefer yapan feribotlar nedeniyle trafik yavaş da olsa akıcıydı. Tatilciler feribot sırasının kendilerine gelmesi için ortalama yarım saat gibi bir süre bekledi.

ÖNCEKİ HABERLER
Ünlü mekanın kayıp işletmecisi ölü bulundu!
Stephen Hawking: Uzaydan sinyal alıyoruz
Güney Kore'den flaş Kuzey Kore açıklaması
Somalili üç genç kızdan Erdoğan kitabı
Endonezya’dan 'Arakan' için çözüm önerisi!
Açıköğretim lise son kayıt tarihi 2020 AÖL kayıt takvimi
Yorumlar