BIST 1.542
DOLAR 7,41
EURO 9,02
ALTIN 441,25
HABER /  GÜNCEL

General ve amiral atamaları Resmi Gazete'de

General ve amirallerin atanmalarına ilişkin karar, Resmi Gazete'de yayımlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla bugünkü sayıda yer alan kararla çeşitli görevlerdeki 6 general ve amiral farklı yerlerde görevlendirildi.

Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararına göre, Genelkurmay Denetleme ve Değerlendirme Başkan Yardımcısı Tuğgeneral İsmail Hakkı Köseali, Bakü Türk Silahlı Kuvvetleri Ataşeliğine; 66'ncı Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Hançeri Sayat, 2'nci Ordu Komutanlığı Kurmay Başkanlığına; 2'nci Ordu Kurmay Başkanı Tuğgeneral Erdal Şener, Müşterek Özel Görev Kuvvet Komutanlığına (MÖGK) atandı.

Söz konusu kararla Kara Kuvvetleri Komutanlığı Genel Plan ve Prensipler Daire Başkanı Tuğgeneral Mehmet Özaydın, Kara Kuvvetleri Komutanlığı Savunma, Planlama ve Proje Yönetimi Daire Başkanlığına; Milli Savunma Bakanlığı Genel Plan ve Prensipler Genel Müdürü Tuğamiral Ayhan Türker Koçpınar, Milli Savunma Bakanlığı Genel Plan ve Prensipler Genel Müdür Yardımcılığına; Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Plan Prensipler Başkanı Tuğamiral Hakan Ercan ise Deniz Kuvvetleri İstihbarat Başkanlığına getirildi.

General ve amirallerin atamaları 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 9'uncu maddesi gereğince yapıldı.

ÖNCEKİ HABERLER
BUDO ve İDO'da sefer iptalleri
İstanbul'da bir iş yeri önüne bırakılan EYP patladı
Yaşam süresini 10 yıl azaltan bu tehlikeden uzak durun
Avrupa'nın 5 büyük liginde görünüm
Diş teli neden takılır ne kadar süreyle dişte kalır?
Denizlispor Süper Lig'e koşuyor
Gaziantep'te 916 konut sahibini buldu
Roman Neustadter: Zenit iyi bir takım
Fruktoz nedir hangi besinlerin içinde bulunur?
FETÖ'cü Kemal Öksüz hakkında flaş karar!
Yorumlar