BIST 11.065
DOLAR 33,05
EURO 36,10
ALTIN 2.563,37
HABER /  POLİTİKA

Gençe solmuş çiçek hediyesi

Kamer Genç'e çanta içinde solmuş bir gül hediye edildi. Bakın Genç buna neler dedi?

Abone ol

Tunceli’den Bağımsız olarak Milletvekili seçilen Kamer Genç, dün Meclis’e gelerek kayıt yaptırdı. Genç, “Halk seçerse cumhurbaşkanlığına aday olurum. Yoksa AK Parti’nin 341 oyu var, benim 1 oyum var. Bu şekilde aday olmam” dedi.

Meclis personelinin kendisine “gül” hediye ettiği Genç’e gazeteciler “çiçek esprisi” yapınca, “Çiçek çiçektir işte. Mecazi bir şey söyledik. Ağızlarının payını veriyoruz ama” yanıtını verdi. Genç, gazetecilerin “Meclis’e hoş geldiniz” demeleri üzerine, “Neyse kavuştuk. Bu çatı altında yine en iyi hizmeti vermeye çalışacağız” dedi.

AKP’nin aldığı oy oranının kendisinde şok etkisi yarattığını ifade eden Genç, “Bu sonuçta Baykal, Mumcu ve Ağar’ın başında olduğu muhalefetin payı büyüktür. Sağlıklı muhalefet olsaydı, AKP bugün muhalefet olurdu” dedi.
Genç, Anayasa değişikliği yapılarak halkın seçmesi yönündeki değişikliğin kabul edilmesi halinde cumhurbaşkanlığına aday olacağını belirterek, yoksa kendisinin bir oyu olduğunu, AKP’nin 341 oyu karşısında aday olmayı düşünmediğini söyledi.

ÇİÇEK ESPRİSİ

Kaydını yaptıran ve parmak izi veren Genç’e, çanta içinde bir de gül hediye edildi. Gül’ü gören gazetecilerin “Efendim çiçek hediye edildi. Çiçek sizinle özdeşleşiyor” demeleri üzerine, “Solmuş çiçek. Çiçek çiçektir. Mecazi bir şey anlamayın. Başka şeyler yorumlamayın” dedi. Televizyondaki son olay konusunda ise Genç, “Tam propaganda çalışmalarının ortasında aradılar. Ben de telefonda konuştum. Ama ağızlarının payını verdim” diye konuştu.