BIST 5.192
DOLAR 18,81
EURO 20,43
ALTIN 1.164,91
HABER /  GÜNCEL

Gaziantepli öğrencilere müjde hepsi bedava!

GAZİANTEP Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki müzeleri, Gezegenevi ve Bilim Merkezi ile hayvanat bahçesini yarıyıl tatili boyunca tüm öğrencilere ücretsiz yaptı.

Abone ol

Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan yaklaşık 18 milyon öğrenci yarıyıl tatiline girdi.

Yarıyıl tatili nedeniyle tüm Türkiye'de karne heyecanı yaşayan öğrencilerin sömestrlarını en iyi şekilde değerlendirmesi için harekete geçen Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, onlara karne hediyesi olarak belediye bünyesindeki müzeleri, Gezegenevi ve Bilim Merkezi ile hayvanat bahçesini ücretsiz yaparken, bilim atölyeleri ve Çocuk Sanat Merkezi’nde de öğrenciler için çeşitli süprizler hazırlattı. 

Drama, ebru, tasarım, seramik, mozaik, oyuncak, resim ve el sanatları gibi yaratıcı sanat atölyelerin yapılacağı Çocuk Sanat Merkezi’ndeki bu etkinliklerden faydalanmak isteyen 7-16 yaş grubunda öğrencilerin başvuru yapmaları gerekiyor.

Hafta içi ve sonu hergün hizmet veren Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni ise öğrenciler saat 08.00-17.00 arasında ziyaret edebilirler.

Ali İhsan Göğüs Müzesi, Atatürk Anı Müzesi, Oyun ve Oyuncak Müzesi, Emine Göğüs Mutfak Müzesi Gaziantep Kalesi ve Kahramanlık Panorama Müzesi pazartesi hariç her gün saat 08.30 ile 17-30 arasında hizmet veriyor. 

Gezegenevi ve Bilim Merkezi ise hergün saat 10.00-18.00 arasında ziyaretçilerini ağırlıyor. Öte yandan bilim merkezinde öğrenciler için sihirli küpler, güneş sistemi, robot programları, evrenin gizemi, küçük mühendisler, eğlenceli birim, robotcanlar canlandı, doya doya robot boya, havalı cd ve eğlenceli akciğer modelleme gibi bilim atölyeleri yapılacak.