BIST 7.914
DOLAR 28,98
EURO 31,21
ALTIN 1.866,62
HABER /  MEDYA

Gazeteci Okay Gönensin hayatını kaybetti

Gazeteci Okay Gönensin bu sabaha karşı hayatını kaybetti. Okay Gönensin sabah 04.30 sıralarında evinde ölü bulundu. Okay Gönensin'in ölüm sebebi henüz açıklanmazken kalp krizi olduğu tahmin ediliyor. Okay Gönensin son yazısını Vatan Gazetesi'nde 11 Temmuz 2017 salı günü yazmıştı.

Abone ol

Vatan gazetesi yazarı Okay Gönensin, bu sabah 04.30'da hayatını kaybetti. Evinde ölü olarak bulunan Okay Gönensin'in 'kapl krizi' sebebiyle hayatını kaybettiği sanılıyor. Ölüm sebebine ilişkin henüz net bir açıklama yok. 67 yaşındaki yazarın bilinen bir hastalığı yoktu. Vatan Gazetesi'nde köşesinde en son 2 gün önce yazmıştı.

Gönensin, 1975 yılında Cumhuriyet gazetesi yazı işlerinde çalışma hayatını başladı. Hasan Cemal, 1981'de Cumhuriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni olunca Gönensin, gazetenin tek yazı işleri müdürü oldu. 1981 ile 1992 yılları arasında Cemal ile birlikte gazetenin yayımlanmasında önemli roller üstlendi. 

SON YAZISI SALI GÜNÜ ÇIKTI : Vatan Gazetesi'nin yazarı 67 yaşındaydı. Ölüm sebebi konusunda henüz bir açıklama yapılmazken kalp krizi olduğu tahmin ediliyor. usta yazar Vatan Gazetesi'nde en son salı günü yazı yazdı. 'Sertleşme mi normalleşme mi' başlıklı yazısında da FETÖ'yü ve hükümet ile CHP'yi yazmıştı.

1992 yılında Cemal ile birlikte Cumhuriyet gazetesinden ayrıldı. Sabah gazetesinde çalışmaya başladı. Sabah gazetesinde çalışırken grubun içerisinde Yeni Yüzyıl gazetesini çıkarmaya başladı. Bu gazetenin Genel Yayın Yönetmeni oldu. Daha sonra Vatan gazetesine geçti ve köşe yazarlığına yaptı. Gönensin'in Can adında bir oğlu var. 

MEDYA DÜNYASI ŞOKTA
Beklenmedik ölüm medya dünyasını üzdü. Gazetecileri twitterdan başsağlığı mesajları yayınlıyorlar. İşte onlardan bazıları;