BIST 1.441
DOLAR 8,46
EURO 10,27
ALTIN 501,15
HABER /  SPOR

Galatasaray yönetimi ibra edilmedi

Galatasaray'da Mustafa Cengiz ve yönetiminin birinci dönemi, Yıllık Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda ibra edildi. Cengiz yönetiminin ikinci dönemi ise mali yönden ibra edilirken, yönetsel yönden ibra edilmedi.

Abone ol

Galatasaray’ın yıllık olağan mali genel kurulu, Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde yapıldı. Genel kurulda eski başkan Dursun Özbek yönetiminin 2018 yılının 23 günü ile kulübün mevcut başkanı Mustafa Cengiz yönetiminin iki dönem faaliyetleri üyelerin ibrasına ayrı ayrı sunuldu.

İlk olarak 2018 yılı ocak ayı Dursun Özbek yönetiminin 23 günlük faaliyetlerinin ibrasının oylaması başlarken, ardından ise Mustafa Cengiz yönetiminin ilk dönemi olan 23 Ocak - 29 Mayıs dönemi oylamaya sunuldu. Sonrasında ise Cengiz yönetiminin ikinci döneminin ibra oylamasına başlandı.

Üyelerin oylaması sonucu Dursun Özbek yönetiminin 23 günlük faaliyetleri mali ve idari yönden ibra edildi. Mustafa Cengiz yönetiminin ilk dönemi olan 23 Ocak - 29 Mayıs dönemdeki faaliyetleri de idari ve mali yönden oy çokluğu ile ibra edildi.

Seçim kararı

Mustafa Cengiz’in ikinci dönemi olan 29 Mayıs’tan günümüze kadar olan süreçte ise Cengiz yönetimi mali yönden ibra edilirken, idari yönden ibra edilmedi.

Cengiz’in idari açıdan ibra edilmemesi üzerine sarı kırmızılı kulübün tüzüğüne göre başkan Mustafa Cengiz’in 30 gün içerisinde seçim kararı alması gerekiyor.

Aday olabilecek mi?
Galatasaray tüzüğüne göre seçime gidecek olan Galatasaray'da mevcut başkan Mustafa Cengiz, bu seçimde aday olamayacak. Galatasaray kulüp tüzüğünün 59. maddesi; "Aklanmayan Kulüp Başkanı ile Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu üyeleri bir seçim dönemi geçmeden yeniden aday olamaz ve seçilemezler."

ÖNCEKİ HABERLER
BDDK'dan açıklama: İnceleme ve soruşturma başlatıldı
Erdoğan'dan 'Hello Brother' kampanyasına destek
3 uzman çavuştan acı haber
Marmara Denizi'nde korkutan deprem
JP Morgan’a bir soruşturma da SPK’dan
Aslan Burcu haftalık burç yorumu Hande Kazanova anlattı
Sezai Temelli açık açık söyledi: Ortak liste çalışması yaptık
Akşener: Korkacağım bir kul yok
Mansur Yavaş: Tarihi İpek Yolu koridorunu canlandıracağız
Zincirleme kazada 5 araç birbirine girdi
Yorumlar 2 yorum